© 2019 gotuj zdrowo. All rights reserved.

DOBRY JAK CHLEB – Rekolekcje z gotowaniem i pieczeniem chleba – Ruszyły zapisy!

 

Rekolekcje DOBRY JAK CHLEB, połączone z gotowaniem, pieczeniem domowego chleba oraz postem i żywieniem według św. Hildegardy, to droga do odnowy kultury stołu i postu na co dzień. To droga do uzdrowienia wewnętrznego i poszukiwanie sytości w Bogu, który przychodzi podczas Mszy Świętej pod płaszczem chleba w Eucharystii i pragnie wypełniać nasze serca pokarmem nieśmiertelności.

Każdy kto wpatruje się właściwie w Tajemnicę Ostatniej Wieczerzy dostrzega, że prawdziwa płodność człowieka pochodzi wyłącznie z życia wewnętrznego, a prawdziwa sytość pochodzi z ducha, a nie z brzucha. Trudno to jednak czasem doświadczyć kiedy nasze ciało i umysł są obciążone stresem i nadmiarem przetworzonego jedzenia. Postna kuchnia orkiszowo warzywna, połączona z tradycyjnymi potrawami z kuchni św. Hildegardy oraz pachnącym chlebem orkiszowym będzie więc doskonałym czasem na rekolekcje w stylu Agapa jak w początkach chrześcijaństwa!

………………………………………………………………………….

POSIŁKI + WARSZTATY GOTOWANIA I PIECZENIA CHLEBA

W sobotę odbędą się warsztaty pieczenia chleba na zakwasie i warzywnych pasztetów. Podczas naszych rekolekcji każdego dnia nie zabraknie aromatycznych naparów oraz kawy orkiszowej, wspaniałych dań jednogarnkowych, zup warzywno zbożowych i słodkich grzeszków św. Hildegardy. Przygotujemy bowiem muffinki orkiszowo dyniowe!  W trakcie warsztatów nauczymy się również jak zrobić mistrzowski chleb na domowym zakwasie, warzywne smarowidła i konfitury oraz domowe mleko roślinne. Wszystko okraszone radością, wspólną modlitwą, spacerami i konferencjami.

Uczta Eucharystyczna to symboliczne spożywanie Ciała i Krwi Chrystusa tak, jak sam Jezus nakazał podczas ostatniego spotkania z apostołami. Łamanie chleba było tym obrzędem, którym posłużył się Nasz Pan, kiedy błogosławił i rozdzielał chleb jako dobry gospodarz, który staje się obecnie na ołtarzach Kościołów pokarmem dla zaproszonych gości. Błogosławieństwo chleba i kielicha z winem nabrało dzięki słowom wypowiadanym przez Jezusa podczas Ostatniej Wieczerzy nowego sensu. Stanowiło zapowiedź wydarzeń, które miały być wypełnieniem woli Boga, który oprócz zbawczej misji zapragnął stać się również naszym pokarmem codzienności w drodze do Domu Ojca. Z wielu przyczyn nie zawsze dane nam jest jednak przyjmować Eucharystię. Te rekolekcje prowadzone przez doświadczonego kapłana i rekolekcjonistę ks. Mirosława Toszę, będą  nam wskazywać drogę jak przeżywać Eucharystię w rożnych okolicznościach życiowych oraz jak być świadkiem Chrystusa we współczesnym świecie, w domach i w pracy. Modlitewnym sercem tego wydarzenia będzie również modlitwa różańcowa i zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi.

Nasze rekolekcje DOBRY JAK CHLEB  będziemy przeżywać w duchu i obecności relikwii św. Jana Pawła II. Warto więc przytoczyć krótki fragment z jego Encykliki „Ecclesia de Eucharistia” która jest ukoronowaniem i kompendium nauczania św. Jana Pawła II o Eucharystii.

„Kościół żyje dzięki Eucharystii” – to pierwsze słowa, a zarazem tytuł encykliki świętego Jana Pawła II podpisanej 17 kwietnia 2003 r.

„Gdy myślę o Eucharystii, patrząc na moje życie kapłana, biskupa i Następcy Piotra, wspominam spontanicznie wiele chwil i miejsc, w których dane mi było ją sprawować. Pamiętam kościół parafialny w Niegowici, gdzie spełniałem moją pierwszą posługę duszpasterską, kolegiatę św. Floriana w Krakowie, katedrę na Wawelu, bazylikę św. Piotra oraz wiele bazylik i kościołów w Rzymie i na całym świecie. Dane mi ją było również sprawować w wielu miejscach na górskich szlakach, nad jeziorami i na brzegach morskich; sprawowałem ją na ołtarzach zbudowanych na stadionach, na placach miast… Ta różnorodna sceneria moich Mszy św. sprawia, iż doświadczam bardzo mocno uniwersalnego — można wręcz powiedzieć kosmicznego charakteru celebracji eucharystycznej. Tak, kosmicznego! Nawet wtedy bowiem, gdy Eucharystia jest celebrowana na małym ołtarzu wiejskiego kościoła, jest ona wciąż poniekąd sprawowana na ołtarzu świata. Jednoczy niebo z ziemią. Zawiera w sobie i przenika całe stworzenie. Syn Boży stał się człowiekiem, aby w najwyższym akcie uwielbienia przywrócić całe stworzenie Temu, który je uczynił z niczego. I w ten sposób On — Najwyższy i Wieczny Kapłan — wchodząc do odwiecznego sanktuarium przez swoją krew przelaną na Krzyżu, zwraca Stwórcy i Ojcu całe odkupione stworzenie. Czyni to przez posługę kapłańską Kościoła, na chwałę Najświętszej Trójcy. Doprawdy jest to mysterium fidei, dokonujące się w Eucharystii: świat, który wyszedł z rąk Boga Stwórcy, wraca do Niego odkupiony przez Chrystusa.” (EE 8)

W głębi każdego ludzkiego serca znajduje się nieustannie pragnienie miłości, tęsknota za poczuciem bezpieczeństwa, wręcz głód szczęścia, dobrych relacji i pokoju. Nic bowiem bardziej nie syci naszego życia jak poczucie bycia kochanym, a tym bardziej kochanym przez Boga. Jego miłość jest lekarstwem na wszelki ból i samotność, szczególnie na nasze zranienia. Ukryty pod płaszczem chleba eucharystycznego Bóg to balsam, który koi i przywraca nam wewnętrzne siły.

Jeżeli pragniesz doświadczyć szczególnej bliskości Boga w duchu św. Hildegardy z Bingen oraz św. Jana Pawła II, to te rekolekcje są właśnie dla Ciebie!

Nie zwlekaj! Otwarte Serce miłosiernego Boga czeka na Ciebie w Zembrzycach!

KUCHNIA ŚW. HILDEGARDY

W czasie naszych rozważań będziemy wpatrywać się również w życie i dzieła św. Hildegardy z Bingen. Na naszych konferencjach poznamy uporządkowaną wiedzę na temat medycyny naturalnej tej wyjątkowej mistyczki znad Renu. Podążając za głęboką treścią medyczno teologiczną z wielu dzieł tej benedyktyńskiej mniszki, zaczerpniemy inspiracje do radosnego życia w zdrowiu i harmonii. Poznamy złote reguły życia świętej Doktor Kościoła oraz drogę do uzdrowienia postem i Eucharystią.

Nasze rekolekcje będą wzbogacone wspaniałą kuchnią warzywno – zbożową. Na naszych stołach zawitają warzywne dania z kaszą jaglaną i orkiszem. Poranne zupy i napary będą w subtelny i naturalny sposób odżywiały nasz organizm. Jasność umysłu oraz lekkość za sprawą naszej kuchni, umożliwi nam wyjątkowe przeżycie tego czasu również w relacji z Bogiem.

…………………………………………………………………………..

KONFERENCJE

Podczas rekolekcji poprowadzę konferencje na temat uzdrowienia postem oraz immunoterapii naturalnej, które stosuje w życiu osobistym oraz mojej praktyce dietetycznej. Dowiesz się m.in jak podjąć post aby był dla ciebie skutecznym lekarstwem oraz jak w naturalny sposób podnieść odporność organizmu, aby ten skutecznie walczył o nasze zdrowie i dodawał nam siły do radosnego życia!

Ośrodek Totus Tuus – oaza odnowy dla ciała i ducha

Rekolekcje DOBRY JAK CHLEB prowadzone są w pięknym ośrodku wypoczynkowo rekolekcyjnym Totus Tuus im. Kardynała Karola Wojtyły, położonym w sercu malowniczego parku krajobrazowego w Zembrzycach niedaleko Wadowic. Oprócz piękna krajobrazu i komfortowych noclegów mamy na miejscu również do dyspozycji aneks kulinarny z salą degustacyjną i wyjątkowym widokiem!
Cisza i subtelny dotyk tej niezwykłej aury zembrzyckiego parku krajobrazowego jest wyjątkowym miejscem na nasze spotkanie, o tym szczególnym holistycznym wymiarze. Ośrodek Totus Tuus, to wyjątkowe miejsce przepełnione głębokim duchem św. Jana Pawła II. W naszym studio kulinarnym znajdują się unikalne fotografie z lat młodości naszego papieża. Jestem przekonany, że każdy z Was nie tylko poczuje się tutaj radośnie i zdrowo, ale również napełni się pragnieniem bliższej jedności z Bogiem i darem, jakim niesie to wyjątkowe miejsce przepełnione duchem naszego świętego papieża.

 

Każdego dnia pomimo szybkiego tempa i naszych codziennych obowiązków, odczuwamy coraz częściej głęboką potrzebę kontaktu z naszym Stwórcą. Jest to oczywiście w przepełnionym ciągłą pracą, spotkaniami i często trudnościami dnia codziennego nie zawsze uświadomiona tęsknota, jednak trudno o jej istnieniu całkowicie zaprzeczyć. Każdy człowiek w pewnym okresie swojego życia pragnie wiedzieć, co o nim myśli sam Bóg, pragnie rozliczyć się z Nim lub jeszcze bardziej Go poznać, wręcz poczuć z Nim głębszą więź z uwielbieniem, prosząc o wsparcie. Odpowiedzią i lekarstwem jest zawsze pełna, niewyczerpana i bezwarunkowa Boża Miłość. Wierzę głęboko, że dzięki wyjątkowej bliskości Matki Bożej i wstawiennictwie św. Hildegardy będziemy otwierać się w Zembrzycach na działanie bożej łaski i uzdrowienie. Zarówno podczas wspólnego biesiadowania, radosnej aktywności, zadumy i kontemplacji, Bóg o czym jestem przekonany z radością napełni nasze serca swoim bezgranicznym miłosierdziem, dając nam owoce ducha pokoju, pojednania i miłości. Takie wewnętrzne doznania napełnią każdego z was zdrowiem pełnym i doskonałym, które na długo zostaną w waszych sercach i pamięci.

 

Serdecznie zapraszamy!

………………………………………………………………………..

HARMONOGRAM REKOLEKCJI

Czwartek

15:00 Zakwaterowanie
17:30 Spotkanie organizacyjne
18:00 Kolacja
19:30 Eucharystia* i Różaniec (taj. światła)

Piątek

8:30 Gimnastyka
9:00 Śniadanie
10:00 Konferencja**„Uzdrowienie postem”
12:00 Czas wolny
14:00 Obiad
15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia
16:00 Czas wolny
18:00 Kolacja
20:00 Eucharystia* i Różaniec (taj. bolesne)
21:00 – 22:00 Adoracja przed Najświętszym Sakramentem

Sobota

7:00 Eucharystia* i Różaniec (taj. radosne)
8:30 Gimnastyka
9:00 Śniadanie
10:00 Nordic walking
12:00 Warsztaty gotowania** – „Orkisz, chleb i smarowidło”
14:00 Obiad
15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia
17:00 Forum dietetyczne** – Marek Zaremba
18:00 Kolacja
20:00 Wieczór filmowy

Niedziela

7:00 Eucharystia* i Różaniec (taj. chwalebne)
8:00 Śniadanie
10:00 Konferencja**„Immunoterapia naturalna w leczeniu chorób przewlekłych i profilaktyce”
11:30 Czas wolny
12:00 Obiad
13:00 Zakończenie

……………………………………………………….

PROWADZĄCY:

ks. Mirosław Tosza* – inspirujący rekolekcjonista, ceniony duszpasterz, twórca Stowarzyszenia Betlejem w Jaworznie.

Marek Zaremba** – dietoterapeuta I stopnia medycyny naturalnej św. Hildegardy z Bingen, autor poradników dietetycznych m.in Jaglany detoks

Adriana Zaremba – detoterapeuta I stopnia medycyny naturalnej św. Hildegardy z Bingen.

………………………………………………….

MIEJSCE:

OŚRODEK REKOLEKCYJNY – TOTUS TUUS  ZEMBRZYCE

Szczegóły dojazdu kliknij TUTAJ

…………………………………………………………….

TERMINY REKOLEKCJI:

6 – 9  LUTY  2020

POZOSTAŁO (10) WOLNYCH MIEJSC

……………………………………………………………….

KOSZT REKOLEKCJI:

Cena od osoby z pełnym wyżywieniem w 2 pokojowym pokoju wynosi 900 PLN

(dopłata za 1 osobowy pokój koszt 35 PLN za dobę)

…………………………………………………….

WARUNKI REZERWACJI:

Warunkiem rezerwacji miejsca jest przesłanie mailem na adres azaremba66@gmail.com danych osobowych (Imię i nazwisko) wraz z kontaktowym numerem telefonu oraz dokonanie przedpłaty za udział w turnusie w wysokości 500 PLN za osobę na poniższe konto:

KULINARE – Gotuj Zdrowo! 43-300 Bielsko Biała, ul. Małkowskiego 7E/2
ING BANK ŚLĄSKI 30 1050 1070 1000 0092 1096 4954

W tytule przelewu proszę podać:
Imię i nazwisko osoby uczestniczącej oraz miejsce i data turnusu: np. Katarzyna Kowalska DOBRY JAK CHLEB luty 2020.

Reszta kwoty płatna gotówką na miejscu w dniu przyjazdu i zakwaterowania lub przelewem tak aby kwota dopłaty została zaksięgowana co najmniej na 3 dni przed rozpoczęciem rekolekcji.

JEŻELI PRAGNIESZ OTRZYMAĆ FAKTURĘ VAT PODAJ PROSZĘ ADNOTACJĘ PRZY WPŁACIE LUB PRZEŚLIJ TAKĄ INFORMACJĘ MAILEM.

W przypadku rezygnacji i braku uczestnictwa z przyczyn niezależnych, wpłacona przedpłata może zostać zaliczona na inny termin kolejnego turnusu lub zostanie zwrócona na wskazane konto, jeżeli uczestnik zgłosi brak możliwości udziału minimum 14 dni przed datą rozpoczęcia turnusu.

W razie pytań proszę kontakt telefoniczny tel. (+ 48) 883 353 005

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.
Required fields are marked:*

*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing