© 2021 gotuj zdrowo. All rights reserved.

DOBRY JAK CHLEB – Rekolekcje z postem i pieczeniem chleba ! – BUKOWINA TATRZAŃSKA 10 – 13 czerwca 2021 !

Rekolekcje DOBRY JAK CHLEB, połączone z gotowaniem, pieczeniem domowego chleba oraz postem i żywieniem według św. Hildegardy, to droga do odnowy kultury stołu i postu na co dzień. To droga do uzdrowienia wewnętrznego i poszukiwanie sytości w Bogu, który przychodzi podczas Mszy Świętej w Eucharystii pod płaszczem chleba i pragnie wypełniać nasze serca pokarmem nieśmiertelności.

Każdy kto wpatruje się właściwie w Tajemnicę Ostatniej Wieczerzy dostrzega, że prawdziwa płodność człowieka pochodzi wyłącznie z życia wewnętrznego, a prawdziwa sytość pochodzi z ducha, a nie z brzucha. Trudno to jednak czasem doświadczyć kiedy nasze ciało i umysł są obciążone stresem i nadmiarem przetworzonego jedzenia.

Postna kuchnia orkiszowo warzywna, połączona z tradycyjnymi potrawami z kuchni św. Hildegardy oraz pachnącym chlebem orkiszowym będzie więc doskonałym czasem na rekolekcje w stylu Agapa jak w początkach chrześcijaństwa!

Uczta Eucharystyczna to symboliczne spożywanie Ciała i Krwi Chrystusa tak, jak sam Jezus nakazał podczas ostatniego spotkania z apostołami. Łamanie chleba było tym obrzędem, którym posłużył się Nasz Pan, kiedy błogosławił i rozdzielał chleb jako dobry gospodarz, który staje się obecnie na ołtarzach Kościołów pokarmem dla zaproszonych gości. Błogosławieństwo chleba i kielicha z winem nabrało dzięki słowom wypowiadanym przez Jezusa podczas Ostatniej Wieczerzy nowego sensu. Stanowiło zapowiedź wydarzeń, które miały być wypełnieniem woli Boga, który oprócz zbawczej misji zapragnął stać się również naszym pokarmem codzienności w drodze do Domu Ojca.

Z wielu przyczyn nie zawsze dane nam jest jednak przyjmować Eucharystię. Te rekolekcje prowadzone przez doświadczonego kapłana i rekolekcjonistę ks. Mirosława Toszę, będą  nam wskazywać drogę jak przeżywać Eucharystię w rożnych okolicznościach życiowych oraz jak być świadkiem Chrystusa we współczesnym świecie, w domach i w pracy. Modlitewnym sercem tego wydarzenia będzie również modlitwa różańcowa i zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi.
………………………………………………………………………….

POSIŁKI + WARSZTATY GOTOWANIA I PIECZENIA CHLEBA
W sobotę odbędą się warsztaty gotowania kuchni zbożowo warzywnej + pieczenie domowego chleba na zakwasie i warzywnych pasztetów.

Podczas naszych rekolekcji każdego dnia nie zabraknie aromatycznych naparów oraz kawy orkiszowej, wspaniałych postnych dań jednogarnkowych, zup warzywno zbożowych według receptur św. Hildegardy!

W trakcie warsztatów nauczymy się również jak zrobić mistrzowski chleb na domowym zakwasie, warzywne smarowidła oraz domowe mleko roślinne. Wszystko okraszone radością, wspólną modlitwą, spacerami i konferencjami.

 

………………………………………………………………………….

Nasze rekolekcje DOBRY JAK CHLEB będziemy przeżywać w duchu i obecności relikwii św. Jana Pawła II. Warto więc przytoczyć pierwsze słowa z jego Encykliki „Ecclesia de Eucharistia” która jest ukoronowaniem i kompendium nauczania św. Jana Pawła II o Eucharystii: „Kościół żyje dzięki Eucharystii”

W głębi każdego ludzkiego serca znajduje się nieustannie pragnienie miłości, tęsknota za poczuciem bezpieczeństwa, wręcz głód szczęścia, dobrych relacji i pokoju. Nic bowiem bardziej nie syci naszego życia jak poczucie bycia kochanym, a tym bardziej kochanym przez Boga. Jego miłość jest lekarstwem na wszelki ból i samotność, szczególnie na nasze zranienia. Ukryty pod płaszczem chleba eucharystycznego Bóg to balsam, który koi i przywraca nam wewnętrzne siły.

Jeżeli pragniesz doświadczyć szczególnej bliskości Boga w duchu św. Hildegardy z Bingen oraz św. Jana Pawła II, to te rekolekcje są właśnie dla Ciebie!

…………………………………………………………………………………….

MEDYCYNA I KUCHNIA ŚW. HILDEGARDY
W czasie naszych rozważań będziemy wpatrywać się również w życie i dzieła św. Hildegardy z Bingen. Na naszych konferencjach poznamy uporządkowaną wiedzę na temat medycyny naturalnej tej wyjątkowej mistyczki znad Renu. Podążając za głęboką treścią medyczno teologiczną z wielu dzieł tej benedyktyńskiej mniszki, zaczerpniemy inspiracje do radosnego życia w zdrowiu i harmonii. Poznamy złote reguły życia świętej Doktor Kościoła oraz drogę do uzdrowienia postem i Eucharystią.
Nasze rekolekcje będą wzbogacone wspaniałą kuchnią warzywno – zbożową. Na naszych stołach zawitają warzywne dania z kaszą jaglaną i orkiszem. Poranne zupy i napary będą w subtelny i naturalny sposób odżywiały nasz organizm. Jasność umysłu oraz lekkość za sprawą naszej kuchni, umożliwi nam wyjątkowe przeżycie tego czasu również w relacji z Bogiem.


…………………………………………………………………………..

KONFERENCJE
Podczas rekolekcji poprowadzę konferencje na temat uzdrowienia postem oraz immunoterapii naturalnej w profilaktyce oraz leczeniu chorób przewlekłych. Dowiesz się m.in jak podjąć post aby był dla ciebie skutecznym lekarstwem oraz jak w naturalny sposób podnieść odporność organizmu, aby ten skutecznie walczył o nasze zdrowie i dodawał nam siły do radosnego życia!

…………………………………………………………………………………………

Widokowa sala degustacyjna:

………………………………………………………………………….
BUKOWINA TATRZAŃSKA – oaza odnowy dla ciała i ducha

Rekolekcje DOBRY JAK CHLEB prowadzone są w pięknym ośrodku WILLA ZBÓJNICÓWKA, położonym w sercu TATR!  Oprócz piękna krajobrazu i komfortowych noclegów mamy na miejscu również do dyspozycji aneks kulinarny z salą degustacyjną i wyjątkowym widokiem!

………………………………………………………………………………………..

Widok z sali degustacyjnej:

Cisza i subtelny dotyk tej niezwykłej aury tatrzańskiego parku krajobrazowego jest wyjątkowym miejscem na nasze spotkanie, o tym szczególnym holistycznym wymiarze.

……………………………………………………………………………………

Przykładowy pokój:


………………………………………………………………………..

HARMONOGRAM REKOLEKCJI

Czwartek

15:00 Zakwaterowanie
17:30 Spotkanie organizacyjne
18:00 Kolacja
19:30 Eucharystia*

Piątek

8:30 Gimnastyka
9:00 Śniadanie
10:00 Konferencja** – „Uzdrowienie postem”
12:00 Czas wolny
14:00 Obiad
15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia
16:00 Czas wolny
18:00 Kolacja
20:00 Eucharystia*
21:00 – 22:00 Adoracja przed Najświętszym Sakramentem

Sobota

8:30 Gimnastyka
9:00 Śniadanie
10:00 Nordic walking
12:00 Warsztaty gotowania** – „Orkisz, chleb i smarowidło”
14:00 Obiad
15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia
17:00 Forum dietetyczne** – Marek Zaremba
18:00 Kolacja

20:00 Eucharystia*

Niedziela

7:00 Eucharystia*
8:00 Śniadanie
10:00 Konferencja** – „Immunoterapia naturalna w leczeniu chorób przewlekłych i profilaktyce”
11:30 Czas wolny
12:00 Obiad
13:00 Zakończenie
……………………………………………………….

PROWADZĄCY:

ks. Mirosław Tosza* – inspirujący rekolekcjonista, ceniony duszpasterz, twórca Stowarzyszenia Betlejem w Jaworznie.

Marek Zaremba** – dietoterapeuta I stopnia medycyny naturalnej św. Hildegardy z Bingen, autor poradników dietetycznych m.in Jaglany detoks

………………………………………………….

MIEJSCE:

BUKOWINA TATRZAŃSKA _ WILLA ZBÓJNICÓWKA

Szczegóły dojazdu kliknij TUTAJ
…………………………………………………………….

TERMINY REKOLEKCJI:

10 – 13 CZERWCA 2021

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA. PRZED REZERWACJĄ ZAPYTAJ O DOSTĘPNOŚĆ:

azaremba66@gmail.com  lub  pod nr. tel. (+48) 883353005

……………………………………………………………….

KOSZT REKOLEKCJI:

Cena od osoby z zakwaterowaniem oraz pełnym wyżywieniem w 2 pokojowym pokoju wynosi 850 PLN (dopłata za 1 osobowy pokój koszt 25 PLN za dobę)

POKOJE DO WYBORU: 1, 2 lub 3 osobowe.
…………………………………………………….

WARUNKI REZERWACJI:
Warunkiem rezerwacji miejsca jest przesłanie mailem na adres azaremba66@gmail.com danych osobowych (Imię i nazwisko) wraz z kontaktowym numerem telefonu oraz dokonanie przedpłaty za udział w turnusie w wysokości 400 PLN za osobę na poniższe konto:

KULINARE – Gotuj Zdrowo! 43-300 Bielsko Biała, ul. Małkowskiego 7E/2
m Bank 40 1140 2004 0000 3702 7950 4994

W tytule przelewu proszę podać:
Imię i nazwisko osoby uczestniczącej oraz miejsce i data turnusu: np. Katarzyna Kowalska DOBRY JAK CHLEB marzec lub czerwiec 2020.
Reszta kwoty płatna gotówką na miejscu w dniu przyjazdu i zakwaterowania lub przelewem tak aby kwota dopłaty została zaksięgowana co najmniej na 3 dni przed rozpoczęciem rekolekcji.

JEŻELI PRAGNIESZ OTRZYMAĆ FAKTURĘ VAT PODAJ PROSZĘ ADNOTACJĘ PRZY WPŁACIE LUB PRZEŚLIJ TAKĄ INFORMACJĘ MAILEM.

W przypadku rezygnacji i braku uczestnictwa z przyczyn niezależnych, wpłacona przedpłata może zostać zaliczona na inny termin kolejnego turnusu lub zostanie zwrócona na wskazane konto, jeżeli uczestnik zgłosi brak możliwości udziału minimum 14 dni przed datą rozpoczęcia turnusu.

W razie pytań proszę kontakt telefoniczny tel. (+ 48) 883 353 005

2 Comments

 1. Dora

  Witaj Marku,

  chciałabym zapytać czy jest możliwość konsultacji z Tobą np telefonicznej, oczywiście odpłatnej, bo jestem z Warszawy i do gabinetu na ten moment się nie wybiorę.
  Nie potrafię zinterpretować moich wyników tarczycowych, badania zrobiłam na własną rękę, bo zaniepokoiło mnie m.in. przybieranie na wadze (po ostatnim poście warzywno owocowym…..).
  Nie chcę iść od razu z wynikami do endokrynologa, bo boję się, że zostanę źle pokierowana.
  Jeśli zerknąłbyś na moje wyniki byłabym wdzięczna. Czy to objaw niedoczynności?
  TSH 1,250 (norma 0,270-4,200)
  FT3 3,07 (2,00-4,40)
  FT4 1,23 (0,93-1,70)
  anty-TPO 13,03 (do 34,00)
  Czy powinnam szukać w tę stronę?
  Serdecznie Cię pozdrawiam! Książka o Hashimoto to jedyna, której nie kupiłam, bo uważałam, że problem mnie nie dotyczy… 😉

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.
Required fields are marked:*

*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing