© 2020 gotuj zdrowo. All rights reserved.

POST JAGLANY z gotowaniem i rekolekcjami – BUKOWINA TATRZAŃSKA. Ruszyły zapisy na 2021 !!!

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do zgłaszania swojego uczestnictwa w turnusie postu jaglanego w Bukowinie Tatrzańskiej!

……………………………………………………..

TURNUSY 2021 – BUKOWINA

14 – 21 marzec 2021  – Bukowina Tatrzańska (Hotel Zbójnicówka)  http://www.zbojnicowka.com

POZOSTAŁO (6 wolnych miejsc)

9 – 16 maj 2021  – Bukowina Tatrzańska (Hotel Zbójnicówka)  http://www.zbojnicowka.com

POZOSTAŁO (12 wolnych miejsc)

………………………………………………………

REZERWACJA I PŁATNOŚCI

Cena od osoby w 2 pokojowym pokoju 1850 PLN (dopłata za 1 osobowy pokój wynosi 50 PLN za dobę)

Warunkiem rezerwacji miejsca jest przesłanie mailem na adres: azaremba66@gmail.com danych wraz z kontaktowym numerem telefonu oraz przedpłata za udział w turnusie w wysokości 850 PLN za osobę na poniższe konto:

KULINARE – Gotuj Zdrowo! 43-300 Bielsko Biała, ul. Małkowskiego 7E/2
m Bank 40 1140 2004 0000 3702 7950 4994

W tytule przelewu proszę podać:

Imię i nazwisko osoby uczestniczącej oraz miejsce i data turnusu: np. Katarzyna Kowalska Post Bukowina październik 2020.

Pozostała kwota płatna gotówką na miejscu w dniu przyjazdu i zakwaterowania lub przelewem tak aby kwota dopłaty została zaksięgowana co najmniej na 3 dni przed rozpoczęciem turnusu.

……………………………………………………………..

JEŻELI PRAGNIESZ OTRZYMAĆ FAKTURĘ VAT PODAJ PROSZĘ ADNOTACJĘ PRZY WPŁACIE LUB PRZEŚLIJ TAKĄ INFORMACJĘ MAILEM.

W przypadku rezygnacji i braku uczestnictwa z przyczyn niezależnych, wpłacona przedpłata może zostać zaliczona na inny termin kolejnego turnusu lub zostanie zwrócona na wskazane konto, jeżeli uczestnik zgłosi brak możliwości udziału minimum 14 dni przed datą rozpoczęcia turnusu.

W razie pytań proszę kontakt telefoniczny tel. (+ 48) 883 353 005

………………………………………………………………

Dlaczego Jaglany Post?

Zarówno dla zdrowia oraz przy większości schorzeń cywilizacyjnych, w tym chorobach nowotworowych, praktycznie o każdej porze roku można z udziałem kaszy jaglanej oraz orkiszu przeprowadzić niezwykle skuteczny warzywno zbożowy post leczniczy.

Post jaglany jest optymalny dla wszystkich osób, które szczególnie zmagają się z chronicznym przemęczeniem, astmą, łuszczycą, alergiami pokarmowymi, refluksem, grzybicą ogólnoustrojową, zapaleniem nerek i pęcherza, tzw. jelitem drażliwy, celiakią, nadciśnieniem tętniczym, reumatoidalnym zapaleniem stawów, nadwagą oraz chorobami tarczycy w tym niedoczynnością wynikającą z autoagresji, czyli chorobą Hashimoto. Jak już wiadomo na podstawie przeprowadzonych badań, ta autoimmunologiczna choroba cywilizacyjna, która dotyka coraz więcej osób, ma najczęściej swój początek właśnie w nieszczelnym i zanieczyszczonym jelicie grubym. Dlatego właściwie przeprowadzony post leczniczy oraz kontynuacja odpowiednio zbilansowanej diety będzie miała w przyszłości spore znaczenie dla leczenia oraz przebiegu tej choroby.

Jaglany post doskonale wpłynie również na wzmocnienie odporności przed infekcjami oraz odkwaszeniem organizmu. Warto zapamiętać, że główną przyczyną częstych infekcji jest niewłaściwa śluzo twórcza dieta, a kasza jaglana posiada szczególne właściwości do usuwania wilgoci w organizmie oraz nadmiaru śluzu kanałowego, który często stanowi środowisko do tworzenia się grzybicy ogólnoustrojowej. Grzybica, to bardzo poważny i często bagatelizowany problem, który dotyka wiele osób nie mających świadomości, że większość ich dolegliwości ma związek właśnie z zagrzybionym organizmem. Podczas naszego turnusu będzie temu poświęcony jeden z moich wykładów, szczególnie  jak skutecznie wyleczyć się z grzybicy odpowiednią dietą, jaglanym postem oraz naturalną suplementacją.

Nasz turnus jaglanego postu prowadzone jest w pięknym ośrodku wypoczynkowym Hotel Zbójnicówka, położonym w sercu. Oprócz piękna krajobrazu i komfortowych noclegów mamy na miejscu również do dyspozycji wspaniałe studio kulinarne z salą degustacyjną, salą kominkową i wyjątkowym widokiem!

Jaglany post oparty jest na polskiej kaszy jaglanej oraz niemodyfikowanym orkiszu i komosie ryżowej. Podczas turnusu odbędą się 2 godzinne warsztaty wspólnego gotowania.

Jako dietoterapeuta obserwuję ogromną potrzebę przeprowadzania leczniczych postów, które w większości schorzeń cywilizacyjnych w tym chorób nowotworowych otwierają drogę do nowej zdrowej diety, prowadząc z czasem coraz częściej do wręcz spektakularnej poprawy zdrowia. Warto wiedzieć, że najczęściej nie chorujemy z powodu spożywania zbyt małej ilości zdrowych produktów, tylko z powodu stresu kulturowego, przejadania się, zakwaszenia organizmu oraz braku profilaktyki diety oczyszczającej. Sam post według wielu tradycji jest jednym z najbardziej skutecznym i najtańszym sposobem na często trwałe wyleczenie nawet z poważnych i przewlekłych chorób. Osobiście pragnę, aby jaglany post stał się dla nas również nową formą edukacji profilaktyczno zdrowotnej, jako droga do zdrowia, harmonii i równowagi zarówno dla ciała i ducha.

Podczas jaglanego postu każdego dnia będę do Waszej dyspozycji i mam wielką nadzieję, że nasze wspólne gotowanie będzie wspaniałą okazją do tego, abyście w pełni poznali leczniczą naturę pożywienia oraz uzdrawiającą moc jaglanego postu, w wyjątkowym i urokliwym miejscu, przepełnionym upajającą ciszą i widokiem.

Do waszej dyspozycji będzie każdego dnia nasz zespół prowadzących, specjalista fizjoterapii (trener fitness i Nordic Walking).

Dla chętnych w programie przewidziane są wycieczki, spotkania przy ognisku oraz wieczory filmowe. Codziennie zapewniamy również regularną aktywność z dala od wielkomiejskiego zgiełku.

…………………………………………………………………………………

Prelekcje, wykłady, rekolekcje i forum dietetyczne 

Podczas turnusu nie ma indywidualnych konsultacji dietetycznych. Wybranego dnia odbędzie się natomiast forum dietetyczne z Markiem Zarembą – „Wasze pytania, moje odpowiedzi”

Marek Zaremba oraz Adriana Zaremba poprowadzą podczas turnusu konferencje na temat uzdrowienia postem oraz medycyny św. Hildegardy z Bingen.

Eucharystię połączoną z rekolekcjami poprowadzi ks. br. Roman Rusek OFMCap – Krajowy Koordynator Grup Modlitwy Ojca Pio, ceniony duszpasterz i rekolekcjonista.

………………………………………………………………………………….

Oczyszczanie i odkwaszanie organizmu z kaszą jaglaną

Kasza jaglana od dawien dawna znana była, jako nie tylko zdrowy pokarm, ale również, jako lekarstwo na wiele schorzeń. Jej unikalny skład oraz to, że w procesie trawienia staje się zasadotwórcza wynosi kaszę jaglaną na piedestał królowej zdrowia. Osobiście doświadczam tego nawet u przewlekle chorych pacjentów każdego dnia w mojej praktyce. Proso, czyli nasza ulubiona kasza jaglana wymieniona jest również już w Starym Testamencie w ks. Ezekiela, więc trudno nie zaufać w ten wyjątkowy boski dar dla naszego zdrowia. W poście jaglanym podstawą jest wykorzystanie zarówno jej wartości odżywczej oraz oczyszczającej układ pokarmowy. Jej działanie odkwaszające w połączeniu z innymi produktami spożywczymi o podobnej naturze, gwarantuje szybki i łagodny efekt prozdrowotny, szczególnie powrót do równowagi kwasowo zasadowej. Nasz post jaglany, to w zasadzie makrobiotyczna, złagodzona dieta warzywno owocowa, skomponowana poprzez dodanie nierafinowanych bezglutenowych zbóż, głównie kaszy jaglanej oraz komosy ryżowej.

W naszym programie włączone zostały produkty spożywcze o intensywnym działaniu detoksykacyjnym i antyoksydacyjnym, zioła, napary i odpowiednie przyprawy oraz oleje tłoczone na zimno. Dzięki kaszy jaglanej bogatej w białko i węglowodany możemy dzięki pozyskanej w procesie trawienia energii znacznie łatwiej przeprowadzić aktywność fizyczną zarówno poprzez zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu oraz gimnastykę leczniczo stymulująca w salkach. Dzięki zwiększonej aktywności oraz jaglanej diecie możemy uzyskać wyjątkowo dobre i szybkie efekty poruszenia zastojów pożywienia, w tym pozbycia się przewlekłych zaparć już w ciągu kilku pierwszych dni.

Warto również nadmienić, iż kasza jaglana oprócz tego, że doskonale oczyszcza organizm, obniża również poziom złego cholesterolu. Proso wzmacnia pracę jelita grubego dzięki dużej zawartości witamin z grupy B, jest bogata w substancje mineralne: wapń, żelazo, fosfor, potas i zawiera lecytynę poprawiającą pamięć oraz dość rzadko występujący w pożywieniu krzem, odpowiedzialny za wygląd naszej skóry, włosów i paznokci, a także stan naczyń krwionośnych i kości.

Przeciwwskazania do postu jaglanego?

Coraz więcej osób jest wychłodzonych i ma problemy z trawieniem surowych potraw, dlatego lekkostrawny, leczniczy jaglany post wychodzi temu doskonale na przeciw, a nasze odpowiednio zbilansowane posiłki zapewniają komfort trawienia praktycznie dla każdego uczestnika. Zaletą postu jaglanego jest również to, że nie odczuwa się większego głodu, jednak dzięki eliminacji produktów obciążających układ detoksykacyjny organizm dość szybko reaguje na zmianę diety często z ustąpieniem wcześniejszych dolegliwości trawiennych już w pierwszych dniach. Szczególnie ważny wymiar ma wspólne gotowanie oraz integracja w grupie, dzięki czemu nikt nie będzie czuł się samotne, mogąc zawsze liczyć na wsparcie grupy i prowadzących instruktorów.

Dzięki wprowadzeniu do planu odżywiania produktów wysoko odżywczych, lekkostrawnych i niskokalorycznych jak m.in. dynia, jarmuż, owoc granatu, które oprócz kaszy jaglanej są podstawą jaglano warzywnej diety, możemy liczyć na wyjątkowo skuteczne oczyszczanie i leczenie.

W przypadku nadwrażliwości jelita jak już wcześniej wspomniałem zawsze na miejscu będzie możliwość doraźnej zmiany posiłków dla uczestnika.

Jaglany post nie jest typowym postem głodowym i jest ogólnie dobrze tolerowany nawet przez przewlekle chore osoby. Dlatego z jaglanego postu może bez obaw skorzystać osoba lecząca chorobę nowotworową, która jest w pełni sprawna fizycznie. Osoby z chorobą nowotworową po operacji chirurgicznej mogą zgłosić swój udział po wcześniejszym wysłaniu zapytania mailem, jednak nie wcześniej jak 4 miesiące po przebytym zabiegu operacyjnym. Na podstawie telefonicznego wywiadu wraz z lekarzem prowadzącym podejmiemy decyzję o ewentualnym zakwalifikowaniu takiej osoby do naszego turnusu.

Przeciwwskazania do uczestnictwa mają osoby z chorobami zakaźnymi typu gruźlica, z poważnymi schorzeniami o podłożu genetycznym oraz z niewydolnością nerek, wątroby i płuc. Nasz program nie jest również wskazany dla pacjentów chorych psychicznie. Nie mogą brać również w jaglanym poście diabetycy z cukrzycą typu pierwszego, kobiety w ciąży oraz matki karmiące.

Jaglany Post leczniczy przeznaczony jest dla osób dorosłych oraz dzieci od 5 roku życia wraz z opiekunem biorącym udział w programie turnusu.

Osoby, które wyklucza udział w jaglanym poście:

– przewlekłe choroby psychiczne
– cukrzyca na insulinie (typ I),
– czynna gruźlica,
– niedoczynność nadnerczy,
– wyniszczenie organizmu,
– stany po przeszczepie narządów,
– ostra porfiria,
– depresja,
– zaawansowana niewydolność serca, nerek, wątroby,

Przeciwwskazaniem są również choroby wyniszczające jak krańcowa niewydolność narządów, choroba nowotworowa w stadium mocno zaawansowanym, anoreksja, bulimia, okres ciąży. Jaglany post jest przeciwwskazany w przypadku transplantacji narządów np. nerek i w ciężkich depresjach.

Dla kogo post jaglany?

Żyjemy w czasach, kiedy nasze zdrowie zawierzamy niestety coraz częściej, nieuczciwym producentom żywności, przygodnym restauratorom oraz syntetycznej farmakologii. Każdego dnia wdychamy coraz więcej spalin, otaczając się przedmiotami o działaniu toksycznym, pijąc skażoną wodę i bardzo często stosując antybiotykoterapię. Nasze pożywienie nafaszerowane jest chemią, pestycydami, spożywamy syntetyczne leki, które pozostawiają duży poziom toksyczności w naszym organizmie. Najczęściej nie leczymy przyczyny choroby tylko same jej objawy, a nasza wiedza o zdrowym odżywianiu jest nieuporządkowana, gdyż brakuje nam autorytetów. Nie trzeba oczywiście nadmieniać, że chorujemy z powodu nadmiaru jedzenia przetworzonego i niedostatecznej aktywności. Spoglądając na tempo życia i naszą przyszłość nie ma lepszej alternatywy dla profilaktyki zdrowia jak okresowe oczyszczanie organizmu poprzez właściwy post, który staje się obecnie najkrótszą drogą do zdrowia. Dlatego naszym największym lekarzem po Panu Bogu jest obecnie dr. Post!

……………………………………………………………………………..

Przykładowe jednodniowe menu (1 dzień)

Śniadanie 9:00

– zupa warzywna z kaszą jaglaną
– napar z natki pietruszki i kopru włoskiego lub zakwas buraczany

Obiad 14:00

– orkisz z pieczonym kalafiorem i owocem granatu lub kasza jaglana z pieczonym burakiem
– napar z pokrzywy

Kolacja 18:00

– pasztet warzywny, barszczyk wegetariański
– napar z kopru

Podczas turnusu odbędą się warsztaty wspólnego gotowania wraz z degustacją.

Przykładowy plan dnia:

08: 00- 08: 30      gimnastyka poranna
09: 00- 10: 00      śniadanie
10: 00- 11: 30      ćwiczenia w salce lub plenerowe z trenerem Nordic Walking
12: 00- 13: 00      wykład, prelekcja o zdrowiu
13: 30- 15: 00      obiad
15: 30- 17: 30      gimnastyka lecznicza, fizjoterapia*
18: 00- 18: 30      kolacja
19: 00- 20: 00      Msza św. i rekolekcje (w wybrane dni może odbyć się również rano o godz. 7:00)
20: 00- 21: 30      wieczór filmowy

*niektóre specjalistyczne zabiegi oraz masaże będą dodatkowo płatne

……………………………………………………………………………………….

Przyjazd, zakwaterowanie, początek i zakończenie turnusu

W dniu przyjazdu zakwaterowanie odbywa się od godz. 15:00.

O godzinie 17:30 w dniu przyjazdu odbędzie się spotkanie organizacyjne. Kolacja w dniu przyjazdu zaplanowana jest na godz. 18:00.

Osoby, ktore mają dłuższą podroż i nie zdążą dotrzeć na ten termin prosimy o informację drogą mailową lub telefonicznie.

Każdy turnus kończymy po śniadaniu o godz. 8:00. Uczestnicy, którzy pragną wyjechać wcześniej prosimy o informację podczas turnusu.

Bardziej szczegółowe informacje pod tel.  +48 883353005

Zapraszam serdecznie do zapisów!

Marek Zaremba

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.
Required fields are marked:*

*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing