© 2018 gotuj zdrowo. All rights reserved.

Rekolekcje z postem św. Hildegardy w Zembrzycach! Ruszyły zapisy!

Rekolekcje Magnificat, połączone z postem św. Hildegardy i wspólnym gotowaniem, to droga do otwarcia się na działanie Bożej łaski przez wstawiennictwo Niepokalanego Serca Maryi. To czas refleksji na temat naszego życia i droga do uzdrowienia. Każdy kto wpatruje się właściwie w Maryję dostrzega bowiem, że prawdziwa płodność człowieka pochodzi wyłącznie z życia wewnętrznego. Trudno to jednak czasem doświadczyć kiedy nasze ciało i umysł są obciążone stresem i nadmiarem jedzenia. Posta kuchnia będzie więc doskonałym remedium na nasz często wybujały apatyt oraz wpłynie na wzrost uważności i lepsze samopoczucie podczas naszych rekolekcji!

W czasie naszych rozważań będziemy wpatrywać się również w życie i dzieła św. Hildegardy z Bingen. Na naszych konferencjach poznamy uporządkowaną wiedzę na temat medycyny naturalnej tej wyjątkowej mistyczki znad Renu. Podążając za głęboką treścią medyczno teologiczną z wielu dzieł tej benedyktyńskiej mniszki, zaczerpniemy inspiracje do radosnego życia w zdrowiu i harmonii. Poznamy złote reguły życia świętej Doktor Kościoła oraz drogę do uzdrowienia postem.

Nasze rekolekcje będą wzbogacone wspaniałą, zdrową i kolorową, postną kuchnią warzywno – zbożową. Odbędą się warsztaty wspólnego gotowania, a na naszych stołach zawitają warzywne dania z kaszą jaglaną i orkiszem. Poranne zupy i napary będą w subtelny i naturalny sposób oczyszczały nasz organizm. Jasność umysłu oraz lekkość za sprawą naszej postnej kuchni, umożliwi nam wyjątkowe przeżycie tego czasu również w relacji z Bogiem. Spoglądając na tempo życia nie ma bowiem obecnie lepszej alternatywy dla profilaktyki zdrowia jak okresowe oczyszczanie organizmu poprzez właściwy post, który staje się obecnie najkrótszą drogą do zdrowia. Dlatego naszym największym lekarzem po Panu Bogu jest obecnie dr. Post!

ZAPISY, SZCZEGÓŁY, PROGRAM I HARMONOGRAM kliknij TUTAJ

SERDECZNIE ZAPRASZAM!

Marek Zaremba

2 Comments

  1. Anna G.

    Dzie dobry,
    Od jakiegoś czasu zastanawiam się jak Pan łaczy zalecenia dietetyczne sw. Hildegardy z kaszą jaglaną. Z tego co ja się orientuję Hildegarda uważała, ze proso nie jest dobrym pożywieniem dla człowieka. Będę wdzięczna za rozjaśnienie w tej kwestii, bo nie chcę stosować jej zalecenia a szkoda byłoby mi rezygnować z kaszy jaglanej. Dziękuję i pozdrawiam. Anna G.

    • gotuj zdrowo

      W czasach św. Hildegardy nie było nietolerancji glutenu;-) Teraz jest to jedna z poważniejszych obciążeń układu trawiennego i immunologicznego, stąd warto jaglankę stosować;-)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.
Required fields are marked:*

*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing