MAGNIFICAT – Rekolekcje 2 0 2 1

Rekolekcje Magnificat, połączone z postem św. Hildegardy i wspólnym gotowaniem, to droga do otwarcia się na działanie Bożej łaski przez wstawiennictwo Niepokalanego Serca Maryi. To czas refleksji na temat naszego życia i droga do uzdrowienia. Każdy kto wpatruje się właściwie w Maryję dostrzega bowiem, że prawdziwa płodność człowieka pochodzi wyłącznie z życia wewnętrznego. Trudno to jednak czasem doświadczyć kiedy nasze ciało i umysł są obciążone stresem i nadmiarem jedzenia. Posta kuchnia będzie więc doskonałym remedium na nasz często wybujały apatyt oraz wpłynie na wzrost uważności i lepsze samopoczucie podczas naszych rekolekcji!

 

Dzięki łasce i właściwej decyzji, otwarciu się na Bożą wolę przez Maryję dokonało się w świecie zbawcze działanie Boga. Maryja wskazuje nam już na to w pierwszych słowach hymnu Magnificat: „Wielbi dusza moja Pana!” Dziękując Bogu za cud, jakiego dokonał w Niej samej, powołując na Matkę Zbawiciela, Maryja wskazuje kolejnymi słowami na swoje powołanie macierzyńskie dla narodzin Chrystusa: „Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny” Pełna pokory i wdzięczności wprowadza nas ostatecznie w przekonanie, że Zbawcze dzieło dokonuje się nie dla Niej samej, lecz dla zbawienia wszystkich ludzi. Potwierdzają to kluczowe słowa hymnu: „Boże miłosierdzie z pokolenia na pokolenie!” (Łk. 1, 46-55)

Maryja od samego początku nie udaje, że wszystko jest dla niej jasne i oczywiste, że wszystko w pełni rozumie. „Jakże mi się to stanie skoro nie znam męża?” – zapyta wprost Archanioła Gabriela. Szukając potwierdzenia i wyjaśnienia, nie neguje jednak tego, co Bóg chce uczynić w jej życiu. Zatem Jej postawa oczekiwania i czujności serca, wprowadza nas również do podobnej otwartości na działanie łaski w naszym życiu.

Czasami bywa jednak tak, że nie jesteśmy w stanie zaakceptować daru jaki otrzymujemy. Anielskie pozdrowienie zapisane przez Ewangelistę Łukasza: „Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą” wskazują nam, że przez Maryję, Bóg również na nas pragnie otwierać zdroje nieskończonych łask i darów. Niestety często poprzez naszą wewnętrzną pychę nie udaje nam się otworzyć na ową pełnię. Podczas naszych rekolekcyjnych rozważań, wpatrując się w życie Maryi będziemy wzbudzać wewnętrzną postawę oczekiwania i czujności serca, aby w pełni otwierać się na działanie bożej łaski w naszym życiu.

Serce czujne to takie, które jest gotowe pozostawić nawet swoje plany i pragnienia – aby stale podążać za wolą Boga. Wstawiennictwo Matki Bożej jest więc dla każdego z nas zaproszeniem na wyjątkowe spotkanie z Ojcem, który pragnie wyłącznie dobra dla swoich dzieci. W pełnej i prawdziwie kochającej się rodzinie nigdy nie może również zabraknąć Matki. Taka akceptacja i wspólna modlitwa są jednak tylko naszym wyborem. Zatem rekolekcje zawierzenia Magnificat, to rozmowa z Bogiem, w której kształtują się wymiany naszych myśli i pragnień przez Serce Maryi. Ta szczera i otwarta modlitwa jest w naszym życiu wielki darem, na który albo odpowiemy miłością albo ją odrzucimy, realizując swoje życie wyłącznie w oparciu o własne przekonania i pomysły.

Każdy z nas otrzymał wolność. To pragnienie spływa na nas niemal zewsząd, dotykając wręcz każdej dziedziny naszego życia. Odnalezienie właściwych proporcji w relacjach, zwłaszcza w miłości i przyjaźni jest czasem bardzo trudne. Chęć posiadania kontroli nad innymi, szczególnie najbliższymi i zazdrość rodząca się często wobec nawet tych, których kochamy to często efekt lęków, które rodzą się w nas przez zafałszowane przekonania o wolności. Droga wiary i pełnego zawierzenia Bogu przez Serce Maryi wyzwala nas od owych lęków i napełnia życiową odwagą. Maryja przeszła już tę drogę wraz z Jezusem i doskonale zna każdy najmniejsze kamyki, o które my często się potykamy. Dlatego świadome zawierzenie życia Matce Boga jest najlepszą polisą na szczęśliwe życie, wstawiennictwo i właściwą drogę do wewnętrznej wolności oraz  relacji z Jezusem.

Maryja to kobieta spełniona, choć doświadczyła zarówno radości i ogromnego cierpienia, ostatecznie nadaje naszemu życiu powiew wolności, w której pewniej kroczymy z ciemności grzechu do Światła – do Chrystusa. Aby przekroczyć ten próg i otworzyć się na pełne łaski wstawiennictwo Maryi należy wykonać konkretny krok. Zapragnąć spotkania z Jezusem przez Maryję. Uwierzyć, że jako Matka najlepiej znała Syna! Kto pragnie poznać doskonalej naszego Pana niechaj szuka Go przez Maryję! To od wieków często powtarzane słowa wielu świętych Kościoła, którzy całkowicie zaufali Matce Bożej. Wiara Maryi nie zna zwątpienia. Jeżeli w to jeszcze wątpisz, przypomnij sobie słowa wypowiedziane do sług podczas wesela w Kanie Galilejskiej: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie” Maryja pomaga nam stawać się ludźmi wiary, otwartymi na przemianę, wstawiając się nieustannie przed Jezusem, nawet w tak prozaicznych sprawach. Stale wskazując, że Jezus jest źródłem naszego uzdrowienia, pragnie troszczyć się o każdą ludzką nawet najmniejszą sprawę.

W głębi każdego ludzkiego serca znajduje się nieustannie pragnienie miłości, tęsknota za poczuciem bezpieczeństwa, wręcz głód szczęścia i pokoju. Nic bowiem bardziej nie syci naszego życia jak poczucie bycia kochanym, a tym bardziej kochanym przez Boga. Jego miłość jest lekarstwem na wszelki ból i samotność, szczególnie na nasze zranienia. To balsam, który koi i przywraca nam wewnętrzne siły. Jeżeli pragniesz w życiu doświadczyć takiej bliskości Boga przez Serce Maryi, to te rekolekcje są właśnie dla Ciebie! Nie zwlekaj! Otwarte Serce Matki samego Boga czeka na Ciebie w Zembrzycach!

 

POST ZE ŚW. HILDEGARDĄ

W czasie naszych rozważań będziemy wpatrywać się również w życie i dzieła św. Hildegardy z Bingen. Na naszych konferencjach poznamy uporządkowaną wiedzę na temat medycyny naturalnej tej wyjątkowej mistyczki znad Renu. Podążając za głęboką treścią medyczno teologiczną z wielu dzieł tej benedyktyńskiej mniszki, zaczerpniemy inspiracje do radosnego życia w zdrowiu i harmonii. Poznamy złote reguły życia świętej Doktor Kościoła oraz drogę do uzdrowienia postem.

Nasze rekolekcje będą wzbogacone wspaniałą, zdrową i kolorową, postną kuchnią warzywno – zbożową. Na naszych stołach zawitają warzywne dania z kaszą jaglaną i orkiszem. Poranne zupy i napary będą w subtelny i naturalny sposób oczyszczały nasz organizm. Jasność umysłu oraz lekkość za sprawą naszej postnej kuchni, umożliwi nam wyjątkowe przeżycie tego czasu również w relacji z Bogiem. Spoglądając na tempo życia nie ma bowiem obecnie lepszej alternatywy dla profilaktyki zdrowia jak okresowe oczyszczanie organizmu poprzez właściwy post, który staje się obecnie najkrótszą drogą do zdrowia. Dlatego naszym największym lekarzem po Panu Bogu jest obecnie dr. Post!

„Post ostatecznie ma pomagać każdemu z nas w czynieniu z siebie całkowitego daru dla Boga”
                                                                                                      św. Jan Paweł II

 

Ośrodek Totus Tuus – oaza odnowy dla ciała i ducha

Rekolekcje Magnificat prowadzone są w pięknym ośrodku wypoczynkowo rekolekcyjnym Totus Tuus im. Kardynała Karola Wojtyły, położonym w sercu malowniczego parku krajobrazowego w Zembrzycach niedaleko Wadowic. Oprócz piękna krajobrazu i komfortowych noclegów mamy na miejscu również do dyspozycji aneks kulinarny z salą degustacyjną i wyjątkowym widokiem!

W Zembrzycach czekają na ciebie piękne spacerowe trasy i mnóstwo zieleni!
Cisza i subtelny dotyk tej niezwykłej aury zembrzyckiego parku krajobrazowego jest wyjątkowym miejscem na nasze spotkanie, o tym szczególnym holistycznym wymiarze. Ośrodek Totus Tuus, to wyjątkowe miejsce przepełnione głębokim duchem św. Jana Pawła II. W naszym studio kulinarnym znajdują się unikalne fotografie z lat młodości naszego papieża. Jestem przekonany, że każdy z Was nie tylko poczuje się tutaj radośnie i zdrowo, ale również napełni się pragnieniem bliższej jedności z Bogiem i darem, jakim niesie to wyjątkowe miejsce przepełnione duchem naszego świętego papieża.

 

Oprócz warsztatów wspólnego gotowania, które odbędą się w sobotę i codziennych degustacji naszych potraw, w ciszy bez cienia stresu kulturowego, podczas naszych codziennych nabożeństw i rekolekcji będzie można poczuć subtelny dotyk Słowa Bożego, pełnego dobra i miłości. Eucharystię i rekolekcje poprowadzi ks. Mirosław Tosza, twórca Stowarzyszenia Betlejem w Jaworznie.

Każdego dnia pomimo szybkiego tempa i naszych codziennych obowiązków, odczuwamy coraz częściej głęboką potrzebę kontaktu z naszym Stwórcą. Jest to oczywiście w przepełnionym ciągłą pracą, spotkaniami i często trudnościami dnia codziennego nie zawsze uświadomiona tęsknota, jednak trudno o jej istnieniu całkowicie zaprzeczyć. Każdy człowiek w pewnym okresie swojego życia pragnie wiedzieć, co o nim myśli sam Bóg, pragnie rozliczyć się z Nim lub jeszcze bardziej Go poznać, wręcz poczuć z Nim głębszą więź z uwielbieniem, prosząc o wsparcie. Odpowiedzią i lekarstwem jest zawsze pełna, niewyczerpana i bezwarunkowa Boża Miłość. Wierzę głęboko, że dzięki wyjątkowej bliskości Matki Bożej i wstawiennictwie św. Hildegardy będziemy otwierać się w Zembrzycach na działanie bożej łaski i uzdrowienie. Zarówno podczas wspólnego biesiadowania, radosnej aktywności, zadumy i kontemplacji, Bóg o czym jestem przekonany z radością napełni nasze serca swoim bezgranicznym miłosierdziem, dając nam owoce ducha pokoju, pojednania i miłości. Takie wewnętrzne doznania napełnią każdego z was zdrowiem pełnym i doskonałym, które na długo zostaną w waszych sercach i pamięci.

Serdecznie zapraszamy!

……………………………………………………………………..

PRZECIWWSKAZANIA DO POSTU

Przeciwwskazania do uczestnictwa mają osoby z chorobami zakaźnymi typu gruźlica, z poważnymi schorzeniami o podłożu genetycznym oraz z niewydolnością nerek, wątroby i płuc. Nasze rekolekcje z postem nie są również wskazane dla pacjentów chorych psychicznie. Przeciwwskazaniem są również choroby wyniszczające jak krańcowa niewydolność narządów, choroba nowotworowa w stadium mocno zaawansowanym, anoreksja, bulimia. Post jest przeciwwskazany w przypadku transplantacji narządów np. nerek i w ciężkich depresjach.

………………………………………………………………………..

HARMONOGRAM REKOLEKCJI

Czwartek

15:00 Zakwaterowanie
17:30 Spotkanie organizacyjne
18:00 Kolacja
19:30 Eucharystia* i Różaniec (taj. światła)

Piątek

8:30 Gimnastyka
9:00 Śniadanie
10:00 Konferencja**„Uzdrowienie postem”
12:00 Czas wolny
14:00 Obiad
15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia
16:00 Nordic walking
18:00 Kolacja
19:30 Eucharystia* i Różaniec (taj. bolesne)
21:00 Nocna adoracja przed Najświętszym Sakramentem

Sobota

7:00 Eucharystia* i Różaniec (taj. radosne)
8:30 Gimnastyka
9:00 Śniadanie
10:00 Nordic walking
12:00 Warsztaty gotowania** – Marek Zaremba
14:00 Obiad
15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia
16:00 Forum dietetyczne** – Marek Zaremba
18:00 Kolacja
20:00 Wieczór filmowy

Niedziela

7:00 Eucharystia* i Różaniec (taj. chwalebne)
8:00 Śniadanie
10:00 Konferencja**„Maryja drogą do wolności”
11:30 Czas wolny
12:00 Obiad
13:00 Zakończenie

……………………………………………………….

PROWADZĄCY:

ks. Mirosław Tosza* – inspirujący rekolekcjonista, ceniony duszpasterz, twórca Stowarzyszenia Betlejem w Jaworznie.

ks. Piotr Wieteska – inspirujący rekolekcjonista, ceniony duszpasterz dla rodzin

Marek Zaremba** – dietoterapeuta I stopnia medycyny naturalnej św. Hildegardy z Bingen, autor poradników dietetycznych m.in Jaglany detoks

Adriana Zaremba – detoterapeuta I stopnia medycyny naturalnej św. Hildegardy z Bingen.

………………………………………………….

MIEJSCE:

OŚRODEK REKOLEKCYJNY – TOTUS TUUS  ZEMBRZYCE

Szczegóły dojazdu kliknij TUTAJ

…………………………………………………………….

WKRÓTCE NOWE TERMINY REKOLEKCJI

 

…………………………………………………….

WARUNKI REZERWACJI:

Warunkiem rezerwacji miejsca jest przesłanie mailem na adres azaremba66@gmail.com danych osobowych (Imię i nazwisko) wraz z kontaktowym numerem telefonu oraz dokonanie przedpłaty za udział w turnusie w wysokości 500 PLN za osobę na poniższe konto:

KULINARE – Gotuj Zdrowo! 43-300 Bielsko Biała, ul. Małkowskiego 7E/2
m Bank 40 1140 2004 0000 3702 7950 4994

W tytule przelewu proszę podać:

Imię i nazwisko osoby uczestniczącej oraz miejsce i data turnusu: np. Katarzyna Kowalska Magnificat kwiecień lub październik 2020.

Reszta kwoty płatna gotówką na miejscu w dniu przyjazdu i zakwaterowania lub przelewem tak aby kwota dopłaty została zaksięgowana co najmniej na 3 dni przed rozpoczęciem rekolekcji.

JEŻELI PRAGNIESZ OTRZYMAĆ FAKTURĘ VAT PODAJ PROSZĘ ADNOTACJĘ PRZY WPŁACIE LUB PRZEŚLIJ TAKĄ INFORMACJĘ MAILEM.

W przypadku rezygnacji i braku uczestnictwa z przyczyn niezależnych, wpłacona przedpłata może zostać zaliczona na inny termin kolejnego turnusu lub zostanie zwrócona na wskazane konto, jeżeli uczestnik zgłosi brak możliwości udziału minimum 14 dni przed datą rozpoczęcia turnusu.

W razie pytań proszę kontakt telefoniczny tel. (+ 48) 883 353 005

 

131 Comments

 1. Agata

  Jestem zainteresowana warsztatami.

  • gotuj zdrowo

   2 dniowe warsztaty w Bielsku Białej odbędą się już 24 stycznia…wkrótce będzie informacja na blogu…sciskam!

  • Aga

   A kiedy zawita Pan do Łodzi ze swoimi warsztatami??

  • gotuj zdrowo

   Nie planuje niestety w Łodzi warsztatów…Nie mam tam miejsca…Sciskam!

  • Dorota

   Witam,
   Czy jest jakaś szansa na kurs/wrsztat/ turnus w wakacje tego roku?
   Gdziekolwiek

  • gotuj zdrowo

   Jeszcze jeden termin w tym roku to 5-6 listopad/Bielsko Biała…już wkrótce zapisy na blogu…Ściskam!

  • Joanna

   Witam,
   jestem zainteresowana warsztatami lub możliwością konsultacji indywidualnych w Warszawie. Czy jest taka możliwość ?

   Pozdrawiam, Joanna

  • gotuj zdrowo

   Wybacz, niestety nie będzie raczej w tym roku kolejnych warsztatów w Warszawie…

 2. Kamila

  Czy warsztaty kulinarne odbywają się tylko w Bielsku Białej czy w innych miastach też się zdarzają?

  • gotuj zdrowo

   Nowa edycja 2 dniowych warsztatów piątek teoretyczne a w sobotę wspólne gotowanie startuje już 24 stycznia w Bielsko Białej, a wkrótce na blogu ukażą się szczegóły;-) Sciskam!

 3. Agnieszka

  Witam,
  Czy można liczyć na warsztaty kulinarne we Wrocławiu?
  Dodatkowo chciałabym zapytać,gdzie można zgłębić tajniki dietetyki medycyny chińskiej ( jakie szkoły i gdzie oferuja tego typu wiedzę).
  Czy mógłby podać Pan kilka publikacji, dzieki którym można sie wiecej na ten temat dowiedzieć?
  Dziekuje i pozdrawiam serdecznie,
  Agnieszka

  • gotuj zdrowo

   Witaj Agnieszko, tak planuje w kwietniu;-) Apropos medycyny chińskiej to polecam Instytut TMC w Krakowie. Sciskam!

  • magda

   Dzien dobry
   dolaczam sie do propozycji wrocławskiej. Temat przewodni „z kasza jaglaną”
   Jest u nas przyjazne miejsce Slow food bistro- byc moze zechca wspolpracowac.
   Rozumiem, ze warsztaty kwietniowe juz sie odbyłu- wnioskuje po dacie wpisu:)
   Kiedy kolejny ra?. Czy moge prosic o wiadomosc w przypadku ich organizacji na maila; podalam przy rejestracji.
   pozdrawiam

  • gotuj zdrowo

   Droga Magdo, już w listopadzie kolejny turnus 3 lub 7mio dniowego postu jaglanego w Zembrzycach, zapisy wkrótce, a 6-7 grudzień Kraków…zapisy od wtorku na blogu;-)

 4. Kasia

  Czy będą warsztaty kulinarne w Katowicach?

 5. Joanna

  Wraz ze współlokatorkami czekamy na warsztaty w Krakowie.
  Czy odbędą się takowe?

  Pozdrawiam!

  • gotuj zdrowo

   Joasiu, już niedługo zapisy na warsztaty w Krakowie, które odbędą się 29-30 marca;-) Sciskam!

 6. Marta

  Czy planowane są warsztaty w Łodzi?

  • gotuj zdrowo

   Marto, niestety w tym roku nie planuję warsztatów w Łodzi, raczej niebędę tam chyba nawet szukał możliwości gdyż Warszawa jest optymalna aby dojechać;-) Sciskam!

 7. ola

  A Trojmiasto ??? Beda warsztaty? Gdzie przyjmuje pan pacjentow?

  • gotuj zdrowo

   Olu, w zasadzie obecnie możliwe są wyłącznie konsultacje telefoniczne…trzeba mailem z zakładki KONTAKT przesłać informację z numerem telefonu i wtedy umówimy termin rozmowy…Sciskam!

  • gotuj zdrowo

   W tym roku raczej nie…Sciskam!

 8. ola

  Jak mozna skorzystac z porady lekarskiej? Mam pewne problemy zdrowotne i czuje, ze musze oczyscic organizm i zmienic odzywianie. Jestem z Trojmiasta. Czekam tez na pana e- booka.

 9. Ola

  Kiedy beda nastepne warsztaty w Bielsku-Bialej?

 10. jp

  Witam, kiedy odbędą się najbliższe warsztaty w warszawie i jaka będzie ich tematyka?
  pozdrawiam serdecznie

  • gotuj zdrowo

   Warsztaty w Warszawie odbędą się 16go marca i już dzisiaj będzie szczegółowa zapowiedź na blogu z możliwością zapisów;-) Sciskam!

 11. Piotr

  Witam,
  Czytając wypowiedzi natknąłem się na stwierdzenie
  „Joasiu, już niedługo zapisy na warsztaty w Krakowie, które odbędą się 29-30 marca;-) Sciskam!”
  Kiedy można spodziewać się jakiś szczegółów na ten teamt?? Czy jest to aktualne??
  Pozdrawiam

 12. Szpilki na Siłowni

  Witam ,
  czy jest szansa na warsztaty kulinarne w Olsztynie ?

  • gotuj zdrowo

   W tym roku odbeda sie kolejne warsztaty w Krakowie, Warszawie i Wroclawiu;-) Sciskam!

 13. kasia

  czy w tym roku będą jeszcze organizowane warsztaty w bielsku-białej? pozdrawiam

  • gotuj zdrowo

   Tak Kasiu;-) właśnie wczoraj ustaliłem termin;-) Już 26-27 kwiecień odbędą się warsztaty w Bielsku Białej i we czwartek będzie ich zapowiedź na blogu…Sciskam!

 14. Beata

  Czy planujesz moze warsztaty kulinarne w Gdańsku.

  • gotuj zdrowo

   Beatko, niestety nie planuje warsztatow w najblizszym czasie w Trójmieście;-( Sciskam;-)

 15. Marta

  Witam, fantastyczna strona. bardzo interesuje mnie zdrowie odżywianie i po przeczytaniu różnych diet świata stwierdzam, że zasady kuchnii medycyny chińskiej są najbardziej racjonalnE i sensownE. zacznę od przeczytania Pana strony a potem gotowanie ;))nie mogę znaleźć informacji, kiedy będą warsztaty we Wrocławiu.razem przyjaciółką, jestem bardzo zainteresowana.

 16. Asia

  a gdyby w Łodzi znalazło się miejsce?

 17. Joasia

  Ja też chętnie bym wzięła udział w warsztatach w Łodzi i mam tam dużo chętnych znajomych i rodziny 🙂 Oby się znalazło miejsce… Dlaczego zawsze Łódź ma do Wawy jeździć, może raz na odwrót? ;))

 18. Ewa

  Czy na jesień będą warsztaty w Warszawie? Pozdrawiam

  • gotuj zdrowo

   Ewo, tak…jest już ustalony termin na 14go września i wkrótce ogłoszę zapisy;-) Sciskam!

 19. joanna

  Rozumiem, że Stolica ma pierwszeństwo ale Trójmiasto czuje się zaniedbane;-)
  Panie Marku czy możemy liczyć na Pana w Trójmieście?
  Pozdrawiam, Gdynianka 🙂

 20. Avocadomaniac

  Nie moge sie doczekac warsztatow we Wroclawiu, mam nadzieje tylko ze nie skoliduja z moimi studiami 🙁
  czekam niecierpliwie na wpis. Zalezy mi nie tylko na „poduczeniu” sie gotowania ale na integracji z grupa ludzi ktora ma podobne spojrzenie na zywnosc oraz na duchowosc o ktorej Pan mowi.
  Sciskam 🙂

 21. jules

  Witam, trafiłam na bloga ze strony eksperymentalnie.com i baaardzo się cieszę, że takie miejsca istnieją i w dodatku tak pięknie 🙂 Wszystko wygląda obłędnie pysznie i zdrowo. Z racji licznych alergii mojego synka (mleko, gluten, białko..) szukam nowych rozwiązań i przede wszystkim zdrowych rozwiązań, dlatego tym bardziej się cieszę, że przywiało mnie tutaj 🙂 Niestety nie lubię gotować i nie mam fantazji kulinarnej – przykre, ale prawdziwe 😉 Dlatego z ogromną chęcią zarażę się pasją i wiedzą – czy już wiadomo kiedy i gdzie będą warsztaty?

  • gotuj zdrowo

   Warsztaty odbędą się 7-8 lutego we Wrocławiu i 21-22 lutego w Warszawie, już w najbliższych dniach przedstawię program warsztatów z gotowaniem i rozpocznę zapisy;-) Sciskam!

 22. Joanna

  Witam w jakich godzinach i gdzie będą warsztaty lutowe w Warszawie?

 23. Justyna

  Dzień Dobry.
  Czy planuje Pan zorganizowanie takiego kursu w Kielcach?
  Serdecznie zapraszam 🙂

  • gotuj zdrowo

   Witaj Justyno! no niestety warsztaty odbeda sie w tym roku jedynie we Wroclawiu, Warszawie i Bielsku Bialej…Serdecznie zapraszam;-) Sciskam!

 24. Justyna

  Witam,
  Czy odbęda się warsztaty w Warszawie 21-22.02?

  • gotuj zdrowo

   Niestety, ze wzgledu na moj udzial w innym przedsiewzieciu kulinarnym 20 lutego nasze lutowe warsztaty zostaly przeniesione na kwiecien;-) Wkrotce ukaze sie zapowiedz…Sciskam!

 25. Piotr

  Witam,

  Czy są planowane warsztaty w Krakowie lub Bielsku Białej w najbliższym czasie??

  • gotuj zdrowo

   Piotrze, dopiero jesienią będą warsztaty, ale nie wiem jeszcze w jakich miastach…Pozdrawiam!

 26. Katarzyna

  Witam,
  chciałabym się dowiedzieć czy planuje Pan jeszcze w tym roku warsztaty w Krakowie lub okolicach. Jeżeli tak, od razu proszę mnie wpisać na listę ;-).

  Pozdrawiam serdecznie (i czekam niecierpliwie na premierę „jaglanego detoksu” w formie książkowej …bo nie zdążyłam kupić niestety już e-booka).

  • gotuj zdrowo

   Po premierze książki „JAGLANY DETOKS” we wrześniu na blogu pojawią się terminy i miejsca kolejnych warsztatów Gotuj Zdrowo! Ściskam!

 27. Basia

  Czy będą w najbliższym czasie warsztaty w Krakowie lub Rzeszowie?
  Kupiłam książkę, a nie jadłam za często jaglanki wcześniej – pierwsza sprawa – nie umiałam tej kaszy poprawnie ugotować 🙂 Po 2 dniach z książką odkryłam zupełnie nowe smaki, a dotarłam dopiero do połowy książki 🙂 Pozdrawiam

 28. Basia

  Niestety do Warszawy mi nie po drodze.. Ale dziękuję za zaproszenie 🙂

 29. Agnieszka

  Czy informacja o 2 wolnych miejscach na warsztatach w Nowej Iwicznej jest aktualna? Gdzie można zarezerwować nocleg? Z góry dziękuję za informację.
  Agnieszka

 30. Ola

  Kiedy najbliższe warsztaty w okolicach Bielska-Białej? 🙂

 31. Ula

  Witam, właśnie trafiłam na Pana książkę i bloga, ale niestety już jest po warsztatach w Warszawie. Bardzo chetne wzięłabym w nich udział. Czy znane są może nowe terminy? Mimo ze trochę daleko, to Krakow tez byłby kuszący.
  Pozdrawiam serdecznie i dziękuje za inspiracje do zdrowego odżywiania.

  • gotuj zdrowo

   Droga Ulo, kolejne warsztaty już w styczniu 16-17 Warszawa! Wkrótce zapisy;-) Sciskam!

 32. Marta

  a Olsztyn kiedy;)?

  • gotuj zdrowo

   Hmmm…no niestety w 2016 tylko Warszawa, Wrocław , Bielsko Biała i Kraków;-)

 33. Magda

  Witam! Kupiłam kilka dni temu Pana książkę i na blogu znalazłam informacje o warsztatach we Wrocławiu Chciałabym wziąć udział, lecz niestety już nie ma miejsc. Czy ustalony jest już termin następnych warsztatów we Wrocławiu? Pozdrawiam

 34. Madzia

  Witam kiedy Pan planuje organizacje warsztatów w Krakowie ?

 35. Kasia

  Czy Rzeszów ma szansę?

  • gotuj zdrowo

   Kasiu w przyszłym roku już ustaliłem terminy na nasze 2 dniowe warsztaty, które odbędą się kolejno 16-17 styczeń Warszawa, 19-20 lutego Bielsko Biała oraz 19-20 marca Wrocław! zapisy już wkrótce;-) Natomiast w kwietniu od 3go do 10go pierwszy turnus postu jaglanego w Dzięgielowie! Ściskam!

 36. Agnieszka

  Panie Marku,
  Kupiłam książkę i właśnie jestem na detoksie… Czuję się znakomicie. Chciałam również wziąć udział w warsztatach w Warszawie. Jak sądzę byłoby to idealne dopełnienie „dzieła”. Tak się jednak składa, że mam pod górkę z terminami, które Pan ustala i niestety w terminie styczniowym znowu mi nie pasuje 🙁 Czy planuje Pan warsztaty w Warszawie wiosną, np. w kwietniu? Pozdrawiam.

  • gotuj zdrowo

   Witaj Agnieszko! …wspaniale, ze jaglany detoks dodał Tobie tyle radości i zdrowia;-) …przyznam, że kolejne warsztaty w Warszawie odbędą się prawdopodobnie w marcu;-) Ściskam!

 37. Justyna

  Czy prowadzi Pan poradnictwo dietetyczne „online”, np Skype? Jeśli nie, to w jakim mieście ma Pan poradnię, z ktorej można skorzystać? Dziękuję.

  • gotuj zdrowo

   Niestety, obecnie tylko warsztatowy, czasem doraźnie odpowiadam na pytania mailem…

 38. Lucy

  Witam,
  Jestem zainteresowana udziałem w warsztatach w Bielsku Białej w lutym. Bardzo proszę o informację o koszt i w jaki sposób można się zapisać -mam nadzieje że są jeszcze wolne miejsca.
  Pozdrawiam

 39. Iwona Szydełko

  Jestem zainteresowana warsztatami ale mieszkam koło Wrocławia i chciałabym zapytać kiedy odbywają się jak najbliżej Wrocławia.

  • gotuj zdrowo

   Iwonko, najbliższe odbędą się w Bielsku Białej już 20-21 luty, a kolejne dopiero 23-24 kwietnia ale w Warszawie, we Wrocławiu chyba dopiero jesienią….Ściskam!

 40. Grażyna

  Jak można zapisać się na warsztaty w Warszawie ,nie zdążyłam zapisać się na post jaglany w czerwcu .Jeżeli ktoś by zrezygnował to 2 osoby bardzo chętne ,,, Pozdrawiam Grażyna

  • gotuj zdrowo

   Warsztaty w warszawie odbędą się 23-24 kwietnia! Zapisy już wkrótce…Ściskam!

 41. Malgosia C

  Witam panie Marku, bardzo czesto korzystam z pana przepisow, ale tez chcialabym skrzystac w udziale w warsztatach. Niestety gubie sie na pana blogu. Daty, ktore sa podane doytcza jouz odbytych warsztatow. Czy moglby pan rowniez podawac rok a nie tylko dzien i miesiac. Mnie interesuja warsztaty we W roclawiu badz Warszawie. Czy zna pan juz daty warsztatow. Rowniez jak mozna odnalezsc pana e-booka o kandydozie? Pozdrawiam

 42. Karolina

  A kiedy planuje Pan warsztaty we Wrocławiu?

 43. Ala

  Wrocław wzywa i woła 🙂

 44. Natalia

  Kiedy kolejne warsztaty w Bielsku? serdeczne pozdrwiam 🙂

 45. Wioletta

  Witam.Niedawno trafiła do mnie ksiazka Jaglany Detoks.Bardzo mnie ujęło to czego sie z niej dowiedzialam. Psychicznie nastawiam sie na kilkudniowy Detoks.Ale mam pytanie,kiedy i gdzie planje pan następne warsztaty? Pozdrawiam 🙂

 46. Kaska

  A w następnym roku cos Pan juz plauje?? Bedą 2 dniowe warsztaty?? Może w Warszawie??

  • gotuj zdrowo

   2 dniowe warsztaty odbędą się 11-12 lutego w Bielsku Białej, wkrótce zapisy na blogu;-) Ściskam!

 47. Ania

  Witam, czy są już plany na warsztaty w Warszawie 2017?
  pozdrawiam serdecznie 🙂

 48. Magdalena

  Panie Marku czy będą warsztaty w 2017 w Krakowie? Czy tylko Bielsko – Biała ?

 49. kasik

  Panie Marku, czy planuje Pan zorganizować warsztaty w 2017 w Poznaniu, Kaliszu lub Wrocławiu?

 50. Joanna

  Dzień Dobry!
  czy jest szansa na zorganizowanie warsztatu np. w Warszawie?

  Pozdrawiam
  Joanna Wójcik

  • gotuj zdrowo

   Niestety warsztaty tylko w lutym w Bielsku Białej, kolejne prawdopodobnie dopiero na jesień 2017…

 51. Madzia

  Witam, czy ktoś może orientuję się, gdzie można zatrzymać się na nocleg w Bielsku Białej, tak by było niedaleko by dotrzeć na warsztaty Pana Marka.

 52. Agata

  Dobry wieczór. Mam pytanie: moi rodzice po osiemdziesiątce cierpią na zaparcia; czy w którejś z Pana książek znajdę jakieś porady w tej sprawie? Pozdrawiam
  Agata

 53. Anna

  Witam, czy jest szansa na warsztaty w Białymstoku?

 54. Agnieszka Prażmo

  Witam serdecznie . Czy może zwolniło się jakiejś miejsce na warsztaty w kwietniu w Bielsku?
  Pozdrawiam. Agnieszka Prażmo

 55. Katarzyna

  Panie Marku,
  Czy będą jeszcze inne warsztaty w tym roku ? Jeśli tak to gdzie i kiedy i czy można się już zapisać? Ogromnie mi zależy. Cierpię na paskudna alergie i wierze ze dzięki odpowiedniej diecie mogę się z tego wyleczyć.
  pozdrawiam

 56. Lusia

  Witam 🙂 Jestem bardzo zainteresowana (jak i moje koleżanki) warsztatami w Bielsku – Białej . Podobno odbędą się na jesień. Kiedy dokładnie?

  • gotuj zdrowo

   ustalam termin, prawdopodobnie pod koniec września, wkrótce będą zapisy;-)

 57. Izabela

  Witam, jestem bardzo zainteresowana warsztatami w Jeleniej Górze lub okolicach, a jeśli nie ma takiej możliwości to chociaż we Wrocławiu. Pozdrawiam Iza

 58. Kinga

  Witam,
  czy kwota 497 PLN za warsztaty 5-6 września w Bielsku Białej obejmuje również nocleg?
  Czy może wziąć w nich udział osoba niepełnoletnia, 14 lat?

  Pozdrawiam

  • gotuj zdrowo

   to cena bez noclegu…diecie niestety nie mogą uczestniczyć akurat w tym terminie…

 59. Ewa Wojtowicz

  Marku, zniknęła informacja dotycząca warsztatów w Bielsku 5-6.09.2017. Nie mam żadnych informacji na mailu odnośnie godzin i harmonogramu. Proszę o kontakt, Ewa Wojtowicz

  • gotuj zdrowo

   Niestety z przyczyn niezależnych zostały odwołane. Bardzo mi przykro.
   Organizator zapewne prześlę informację. Ściskam!

  • Ewa Wójtowicz

   😞😞 planowane są inne w nowym terminie ?

 60. Caro G.

  Chciałam tylko napisać, że jesteś…niesamowity!!! Trafiłam przypadkiem na Twojego bloga i jestem pod wrażeniem, nie tylko przepisów ale i przekazywanych tresci. Nawet na blogu kulinarnym można doświadczyć Bożej Miłości! Rewelacja, dziękuję Ci za to, bo to piękne i wymaga odwagi. Pozdrawiam, będę tu z pewnością zaglądać częściej 🙂

 61. Danuta

  Witam!
  Kiedy planuje Pan warsztaty w tym roku??

 62. Anna

  Witam, czy podczas rekolekcji Magnificat planowany jest obiad w niedziele, w dniu odjazdu?

 63. Wioleta

  A jak wygląda sytuacja z mamą która karmi piersią 🙂

 64. Paula

  Czy na takie rekolekcje moze wybrać sie kobieta w ciąży?

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.
Required fields are marked:*

*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing