Post Jaglany – Turnus 2 0 2 1

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do zgłaszania swojego uczestnictwa w turnusie postu jaglanego w Bukowinie Tatrzańskiej!

TURNUSY 2021 – BUKOWINA

14 – 21 marzec 2021  – Bukowina Tatrzańska (Hotel Zbójnicówka)  http://www.zbojnicowka.com

BRAK MIEJSC

9 – 16 maj 2021  – Bukowina Tatrzańska (Hotel Zbójnicówka)  http://www.zbojnicowka.com

POZOSTAŁY (2 wolne miejsca)

………………………………………………………

REZERWACJA I PŁATNOŚCI

Cena od osoby w 2 pokojowym pokoju 1850 PLN (dopłata za 1 osobowy pokój wynosi 50 PLN za dobę)

Warunkiem rezerwacji miejsca jest przesłanie mailem na adres: azaremba66@gmail.com danych wraz z kontaktowym numerem telefonu oraz przedpłata za udział w turnusie w wysokości 850 PLN za osobę na poniższe konto:

KULINARE – Gotuj Zdrowo! 43-300 Bielsko Biała, ul. Małkowskiego 7E/2
m Bank 40 1140 2004 0000 3702 7950 4994

W tytule przelewu proszę podać:

Imię i nazwisko osoby uczestniczącej oraz miejsce i data turnusu: np. Katarzyna Kowalska Post Bukowina październik 2020.

Pozostała kwota płatna gotówką na miejscu w dniu przyjazdu i zakwaterowania lub przelewem tak aby kwota dopłaty została zaksięgowana co najmniej na 3 dni przed rozpoczęciem turnusu.

………………………………………………………

JEŻELI PRAGNIESZ OTRZYMAĆ FAKTURĘ VAT PODAJ PROSZĘ ADNOTACJĘ PRZY WPŁACIE LUB PRZEŚLIJ TAKĄ INFORMACJĘ MAILEM.

W razie pytań proszę kontakt telefoniczny tel. (+ 48) 883 353 005

………………………………………………………………

Dlaczego Jaglany Post?

Zarówno dla zdrowia oraz przy większości schorzeń cywilizacyjnych, w tym chorobach nowotworowych, praktycznie o każdej porze roku można z udziałem kaszy jaglanej oraz orkiszu przeprowadzić niezwykle skuteczny warzywno zbożowy post leczniczy.

Post jaglany jest optymalny dla wszystkich osób, które szczególnie zmagają się z chronicznym przemęczeniem, astmą, łuszczycą, alergiami pokarmowymi, refluksem, grzybicą ogólnoustrojową, zapaleniem nerek i pęcherza, tzw. jelitem drażliwy, celiakią, nadciśnieniem tętniczym, reumatoidalnym zapaleniem stawów, nadwagą oraz chorobami tarczycy w tym niedoczynnością wynikającą z autoagresji, czyli chorobą Hashimoto. Jak już wiadomo na podstawie przeprowadzonych badań, ta autoimmunologiczna choroba cywilizacyjna, która dotyka coraz więcej osób, ma najczęściej swój początek właśnie w nieszczelnym i zanieczyszczonym jelicie grubym. Dlatego właściwie przeprowadzony post leczniczy oraz kontynuacja odpowiednio zbilansowanej diety będzie miała w przyszłości spore znaczenie dla leczenia oraz przebiegu tej choroby.

Jaglany post doskonale wpłynie również na wzmocnienie odporności przed infekcjami oraz odkwaszeniem organizmu. Warto zapamiętać, że główną przyczyną częstych infekcji jest niewłaściwa śluzo twórcza dieta, a kasza jaglana posiada szczególne właściwości do usuwania wilgoci w organizmie oraz nadmiaru śluzu kanałowego, który często stanowi środowisko do tworzenia się grzybicy ogólnoustrojowej. Grzybica, to bardzo poważny i często bagatelizowany problem, który dotyka wiele osób nie mających świadomości, że większość ich dolegliwości ma związek właśnie z zagrzybionym organizmem. Podczas naszego turnusu będzie temu poświęcony jeden z moich wykładów, szczególnie  jak skutecznie wyleczyć się z grzybicy odpowiednią dietą, jaglanym postem oraz naturalną suplementacją.

Nasz turnus jaglanego postu prowadzone jest w pięknym ośrodku wypoczynkowym Hotel Zbójnicówka, położonym w sercu. Oprócz piękna krajobrazu i komfortowych noclegów mamy na miejscu również do dyspozycji wspaniałe studio kulinarne z salą degustacyjną, salą kominkową i wyjątkowym widokiem!

Jaglany post oparty jest na polskiej kaszy jaglanej oraz niemodyfikowanym orkiszu i komosie ryżowej. Podczas turnusu odbędą się 2 godzinne warsztaty wspólnego gotowania.

Jako dietoterapeuta obserwuję ogromną potrzebę przeprowadzania leczniczych postów, które w większości schorzeń cywilizacyjnych w tym chorób nowotworowych otwierają drogę do nowej zdrowej diety, prowadząc z czasem coraz częściej do wręcz spektakularnej poprawy zdrowia. Warto wiedzieć, że najczęściej nie chorujemy z powodu spożywania zbyt małej ilości zdrowych produktów, tylko z powodu stresu kulturowego, przejadania się, zakwaszenia organizmu oraz braku profilaktyki diety oczyszczającej. Sam post według wielu tradycji jest jednym z najbardziej skutecznym i najtańszym sposobem na często trwałe wyleczenie nawet z poważnych i przewlekłych chorób. Osobiście pragnę, aby jaglany post stał się dla nas również nową formą edukacji profilaktyczno zdrowotnej, jako droga do zdrowia, harmonii i równowagi zarówno dla ciała i ducha.

Podczas jaglanego postu każdego dnia będę do Waszej dyspozycji i mam wielką nadzieję, że nasze wspólne gotowanie będzie wspaniałą okazją do tego, abyście w pełni poznali leczniczą naturę pożywienia oraz uzdrawiającą moc jaglanego postu, w wyjątkowym i urokliwym miejscu, przepełnionym upajającą ciszą i widokiem.

Do waszej dyspozycji będzie każdego dnia nasz zespół prowadzących, specjalista fizjoterapii (trener fitness i Nordic Walking).

Dla chętnych w programie przewidziane są wycieczki, spotkania przy ognisku oraz wieczory filmowe. Codziennie zapewniamy również regularną aktywność z dala od wielkomiejskiego zgiełku.

…………………………………………………………………………………

Prelekcje, wykłady, rekolekcje i forum dietetyczne 

Podczas turnusu nie ma indywidualnych konsultacji dietetycznych. Wybranego dnia odbędzie się natomiast forum dietetyczne z Markiem Zarembą – „Wasze pytania, moje odpowiedzi”

Marek Zaremba oraz Adriana Zaremba poprowadzą podczas turnusu konferencje na temat uzdrowienia postem oraz medycyny św. Hildegardy z Bingen.

Eucharystię połączoną z rekolekcjami poprowadzi ks. br. Roman Rusek OFMCap – Krajowy Koordynator Grup Modlitwy Ojca Pio, ceniony duszpasterz i rekolekcjonista.

………………………………………………………………………………….

Oczyszczanie i odkwaszanie organizmu z kaszą jaglaną

Kasza jaglana od dawien dawna znana była, jako nie tylko zdrowy pokarm, ale również, jako lekarstwo na wiele schorzeń. Jej unikalny skład oraz to, że w procesie trawienia staje się zasadotwórcza wynosi kaszę jaglaną na piedestał królowej zdrowia. Osobiście doświadczam tego nawet u przewlekle chorych pacjentów każdego dnia w mojej praktyce. Proso, czyli nasza ulubiona kasza jaglana wymieniona jest również już w Starym Testamencie w ks. Ezekiela, więc trudno nie zaufać w ten wyjątkowy boski dar dla naszego zdrowia. W poście jaglanym podstawą jest wykorzystanie zarówno jej wartości odżywczej oraz oczyszczającej układ pokarmowy. Jej działanie odkwaszające w połączeniu z innymi produktami spożywczymi o podobnej naturze, gwarantuje szybki i łagodny efekt prozdrowotny, szczególnie powrót do równowagi kwasowo zasadowej. Nasz post jaglany, to w zasadzie makrobiotyczna, złagodzona dieta warzywno owocowa, skomponowana poprzez dodanie nierafinowanych bezglutenowych zbóż, głównie kaszy jaglanej oraz komosy ryżowej.

W naszym programie włączone zostały produkty spożywcze o intensywnym działaniu detoksykacyjnym i antyoksydacyjnym, zioła, napary i odpowiednie przyprawy oraz oleje tłoczone na zimno. Dzięki kaszy jaglanej bogatej w białko i węglowodany możemy dzięki pozyskanej w procesie trawienia energii znacznie łatwiej przeprowadzić aktywność fizyczną zarówno poprzez zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu oraz gimnastykę leczniczo stymulująca w salkach. Dzięki zwiększonej aktywności oraz jaglanej diecie możemy uzyskać wyjątkowo dobre i szybkie efekty poruszenia zastojów pożywienia, w tym pozbycia się przewlekłych zaparć już w ciągu kilku pierwszych dni.

Warto również nadmienić, iż kasza jaglana oprócz tego, że doskonale oczyszcza organizm, obniża również poziom złego cholesterolu. Proso wzmacnia pracę jelita grubego dzięki dużej zawartości witamin z grupy B, jest bogata w substancje mineralne: wapń, żelazo, fosfor, potas i zawiera lecytynę poprawiającą pamięć oraz dość rzadko występujący w pożywieniu krzem, odpowiedzialny za wygląd naszej skóry, włosów i paznokci, a także stan naczyń krwionośnych i kości.

Przeciwwskazania do postu jaglanego?

Coraz więcej osób jest wychłodzonych i ma problemy z trawieniem surowych potraw, dlatego lekkostrawny, leczniczy jaglany post wychodzi temu doskonale na przeciw, a nasze odpowiednio zbilansowane posiłki zapewniają komfort trawienia praktycznie dla każdego uczestnika. Zaletą postu jaglanego jest również to, że nie odczuwa się większego głodu, jednak dzięki eliminacji produktów obciążających układ detoksykacyjny organizm dość szybko reaguje na zmianę diety często z ustąpieniem wcześniejszych dolegliwości trawiennych już w pierwszych dniach. Szczególnie ważny wymiar ma wspólne gotowanie oraz integracja w grupie, dzięki czemu nikt nie będzie czuł się samotne, mogąc zawsze liczyć na wsparcie grupy i prowadzących instruktorów.

Dzięki wprowadzeniu do planu odżywiania produktów wysoko odżywczych, lekkostrawnych i niskokalorycznych jak m.in. dynia, jarmuż, owoc granatu, które oprócz kaszy jaglanej są podstawą jaglano warzywnej diety, możemy liczyć na wyjątkowo skuteczne oczyszczanie i leczenie.

W przypadku nadwrażliwości jelita jak już wcześniej wspomniałem zawsze na miejscu będzie możliwość doraźnej zmiany posiłków dla uczestnika.

Jaglany post nie jest typowym postem głodowym i jest ogólnie dobrze tolerowany nawet przez przewlekle chore osoby. Dlatego z jaglanego postu może bez obaw skorzystać osoba lecząca chorobę nowotworową, która jest w pełni sprawna fizycznie. Osoby z chorobą nowotworową po operacji chirurgicznej mogą zgłosić swój udział po wcześniejszym wysłaniu zapytania mailem, jednak nie wcześniej jak 4 miesiące po przebytym zabiegu operacyjnym. Na podstawie telefonicznego wywiadu wraz z lekarzem prowadzącym podejmiemy decyzję o ewentualnym zakwalifikowaniu takiej osoby do naszego turnusu.

Przeciwwskazania do uczestnictwa mają osoby z chorobami zakaźnymi typu gruźlica, z poważnymi schorzeniami o podłożu genetycznym oraz z niewydolnością nerek, wątroby i płuc. Nasz program nie jest również wskazany dla pacjentów chorych psychicznie. Nie mogą brać również w jaglanym poście diabetycy z cukrzycą typu pierwszego, kobiety w ciąży oraz matki karmiące.

Jaglany Post leczniczy przeznaczony jest dla osób dorosłych oraz dzieci od 5 roku życia wraz z opiekunem biorącym udział w programie turnusu.

Osoby, które wyklucza udział w jaglanym poście:

– przewlekłe choroby psychiczne
– cukrzyca na insulinie (typ I),
– czynna gruźlica,
– niedoczynność nadnerczy,
– wyniszczenie organizmu,
– stany po przeszczepie narządów,
– ostra porfiria,
– depresja,
– zaawansowana niewydolność serca, nerek, wątroby,

Przeciwwskazaniem są również choroby wyniszczające jak krańcowa niewydolność narządów, choroba nowotworowa w stadium mocno zaawansowanym, anoreksja, bulimia, okres ciąży. Jaglany post jest przeciwwskazany w przypadku transplantacji narządów np. nerek i w ciężkich depresjach.

Dla kogo post jaglany?

Żyjemy w czasach, kiedy nasze zdrowie zawierzamy niestety coraz częściej, nieuczciwym producentom żywności, przygodnym restauratorom oraz syntetycznej farmakologii. Każdego dnia wdychamy coraz więcej spalin, otaczając się przedmiotami o działaniu toksycznym, pijąc skażoną wodę i bardzo często stosując antybiotykoterapię. Nasze pożywienie nafaszerowane jest chemią, pestycydami, spożywamy syntetyczne leki, które pozostawiają duży poziom toksyczności w naszym organizmie. Najczęściej nie leczymy przyczyny choroby tylko same jej objawy, a nasza wiedza o zdrowym odżywianiu jest nieuporządkowana, gdyż brakuje nam autorytetów. Nie trzeba oczywiście nadmieniać, że chorujemy z powodu nadmiaru jedzenia przetworzonego i niedostatecznej aktywności. Spoglądając na tempo życia i naszą przyszłość nie ma lepszej alternatywy dla profilaktyki zdrowia jak okresowe oczyszczanie organizmu poprzez właściwy post, który staje się obecnie najkrótszą drogą do zdrowia. Dlatego naszym największym lekarzem po Panu Bogu jest obecnie dr. Post!

……………………………………………………………………………..

Przykładowe jednodniowe menu (1 dzień)

Śniadanie 9:00

– zupa warzywna z kaszą jaglaną
– napar z natki pietruszki i kopru włoskiego lub zakwas buraczany

Obiad 14:00

– orkisz z pieczonym kalafiorem i owocem granatu lub kasza jaglana z pieczonym burakiem
– napar z pokrzywy

Kolacja 18:00

– pasztet warzywny, barszczyk wegetariański
– napar z kopru

Podczas turnusu odbędą się warsztaty wspólnego gotowania wraz z degustacją.

Przykładowy plan dnia:

08: 00- 08: 30      gimnastyka poranna
09: 00- 10: 00      śniadanie
10: 00- 11: 30      ćwiczenia w salce lub plenerowe z trenerem Nordic Walking
12: 00- 13: 00      wykład, prelekcja o zdrowiu
13: 30- 15: 00      obiad
15: 30- 17: 30      gimnastyka lecznicza, fizjoterapia*
18: 00- 18: 30      kolacja
19: 00- 20: 00      Msza św. i rekolekcje (w wybrane dni może odbyć się również rano o godz. 7:00)
20: 00- 21: 30      wieczór filmowy

*niektóre specjalistyczne zabiegi oraz masaże będą dodatkowo płatne

……………………………………………………………………………………….

Przyjazd, zakwaterowanie, początek i zakończenie turnusu

W dniu przyjazdu zakwaterowanie odbywa się od godz. 15:00.

O godzinie 17:30 w dniu przyjazdu odbędzie się spotkanie organizacyjne. Kolacja w dniu przyjazdu zaplanowana jest na godz. 18:00.

Osoby, ktore mają dłuższą podroż i nie zdążą dotrzeć na ten termin prosimy o informację drogą mailową lub telefonicznie.

Każdy turnus kończymy po śniadaniu o godz. 8:00. Uczestnicy, którzy pragną wyjechać wcześniej prosimy o informację podczas turnusu.

Bardziej szczegółowe informacje pod tel.  +48 883353005

Zapraszam serdecznie do zapisów!

Marek Zaremba

 

 

83 Comments

 1. Ania

  I gdzie ten formularz? 🙂

  • gotuj zdrowo

   Aniu, jeszcze nie przygotował tego grafik, ponieważ wkrótce będzie trochę zmieniony wygląd bloga…i na pierwszej stronie ma byc okienko do wpisywania adresu na Newsletter;-)

 2. halunia

  czekam z utęsknieniem na Newsletter……..pozdrawiam 🙂

  • gotuj zdrowo

   niedlugo bedzie troche zmieniona strona blogu i pojawi sie mozliwosc zamowienia newslettera…ja tez czekam z utesknieniem, bo coraz wiecej z was o to pyta;-)

 3. Barbara

  Oj, tak bardzo się ucieszyłam że mogę się zapisać na newslettera a tu… 🙁 Panie Mareczku bardzo proszę:) Świetnie, że Pan jest 🙂 Od dawna szukałam takiego bloga, jeszcze tylko ten newsletter … 🙂 Serdecznie pozdrawiam 🙂

 4. Małgosia

  Czy w nowej wersji graficznej przewidziana jest opcja „drukuj” ?
  Bardzo mi tego brakuje a blog jest ŚWIETNY ! Gratuluję i pozdrawiam.

  Małgosia

  • gotuj zdrowo

   tak za 30 dni powinna być już nowa wersja graficzna bloga;-) z mozliwoscia drukowania przepisu…

  • gotuj zdrowo

   jeszcze ok. 30 dni i nowa szata graficzna bedzie gotowa, rowniez bedzie opcja „drukuj”…sciskam!

 5. Zofia

  Pana blog z przyslowiowego”nieba” mi spadl. Gratuluje jest wspanialy. Czekam na Newsletter. pozdrawiam Zofia

 6. Teresa

  Witam Mistrza .
  Cieszę się że znalazłam Pana stronę . Dziękuję .
  Będę częstym gościem . Właśnie poszerzam wiedzę o zdrowym gotowaniu.
  Staram się gotować wg kuchni PP i dla grupy krwi .
  Świetny blog i też czekam na Newsletter .
  Pozdrawiam

 7. Teresa

  Mistrzu czy olej z ryżu jest ok ? Używam go do smażenia . Masło klarowane też .
  Wczoraj robiłam smalec-pastę z fasoli i na oleju z ryżu . Gdyż oliwa z oliwek jakoś mi
  „nie siedzi” . Wczoraj robiłam te ….kluseczki z buraczków i kaszy jaglanej z brokułami
  noooooo……….super! Proszę o przepisy z jagnięciny , bo to mięsko teraz na …. zimę .
  Pozdrawiam

 8. Maargot

  BŁAGAM O Newsletter .

 9. Teresa

  Czytałam gdzieś o właściwościach kaszy jaglanej i nie mogę znaleźć tego artykułu, a chciałam go polecić koleżance. Gdzie go szukać?Pozdrawiam Teresa

 10. Julia

  Bardzo Bardzo dopytuję o newsletter. I o to czy warsztaty kulinarne będą w Trójmieście. Od ponad roku stosujemy całą rodziną kaszę jaglaną i poprawa zdrowia jest ogromna 🙂 A ta strona podrzuca ciekawe i smaczne nowe jej interpretacje 🙂 Dziękujemy!

 11. Aga

  Witaj:)
  Mam pytanie dotyczące zawartości fosforanów w kaszy jaglanej?
  Chciałabym zaproponować ja dziećmi w jednej /wielu z Twoich odsłon, jednak wymagają diety ubogofosforanowej, Prawdopodobnie Ty jako dietetyk posiadasz tę tajemną wiedzę. Z wyrazami szacunku dla Wiedzy, Aga.

 12. Agnieszka

  Kilka dni temu natknęłam się na adres prowadzonego przez Pana bloga. Pochłonął mnie bez końca! Jest niezwykle ciekawy a szata graficzna przyciąga jak magnes – piękne zdjęcia;) Czekam na inf o kolejnych warsztatach w Warszawie – bardzo chciałabym wziąć udział. Nie należę do osób które czytając inf w internecie robią komentarze i włączają się w dyskusje na forach. Dzisiaj poczułam niezwykła potrzebę choćby krótkiego wpisu na Pana blogu żeby pogratulować wiedzy, pomysłu, zaangażowania, pasji i wielkiego serca. Kawał dobrej roboty;)

  • gotuj zdrowo

   Agnieszko, dziękuję bardzo za Twój słodki komentarz;-) Już w krótce ogłoszę kolejne warsztaty w Warszawie;-) Sciskam!

 13. Małgorzata Sawko

  Dzień dobry Panie Marku . Bardzo Pana podziwiam.Korzystam z Pana przepisów. Właśnie zaczełam przemycać jaglankę moim synom. Moze trochę póżno bo obaj już studiują . Mam pytanie co Pan sądzi o Yerba Mate. Uwielbiam ją. Pić czy nie pić. Pozdrawiam

 14. Avocadomaniac

  Panie Marku,

  Marze o udziale wposcie ale jako nauczyciel nie moge wziac sobie urlopu na caly tydzien. Czy bedzie szansa dolaczyc na 3 dni (piaatek – niedziela) w marcu?
  Pozdrawiam

  • gotuj zdrowo

   Mysle, ze bedzie to w marcu mozliwe, ale tylko 2-3 miejsca beda na 3 dniowy udzial;-) Sciskam!

 15. edyta

  Panie Marku proszę o podanie ceny uczestniczenia w warsztatach gotowania . Dziękuję i pozdrawiam

 16. Karolina

  Zazdroszczę! Póki co nie mogę sobie finansowo pozwolić, ale to musi być wspaniałe przeżycie i dla ciała i dla ducha 🙂 Pozdrawiam! P.S. Trafiłam na bloga przypadkiem, ale zostaję na długo 🙂

 17. Isa

  Dlaczego osoby chorujące na zaburzenia odżywiania (bulimia) nie mogą wziąć udziału w oferowanym turnusie oczyszczającym?

  • gotuj zdrowo

   To dość złożony problem psychologiczny i post nie byłby wskazany w takim przypadku…ale proszę opisz wszystko w mailu, to zobacze czy możemy coś pomoc;-) Ściskam!

 18. Justyna

  Witaj Marku,
  Ja mam grzybicę ogolnoustrojową i mój syn od urodzenia też się z tym zmaga, ma teraz 2,5 roku, z tego co wyczytałam na turnus takie dziecko nie może jechać. Dlaczego taki post nie można zastosować u dzieci?
  Pozdrawiam

 19. Eliza

  Witam, jestem bardzo zainteresowana Postem Jaglanym ☺ Myślę jeszcze, że przekonam męża – tylko gdzieś musze ulokować ukochane potomstwo ☺ mam pytanie czy post będzie odbywał się w duchu rekolekcji chrześcijańskich ? Zauważyłam w programie mszę i nauki ? Będą obowiązkowe śpiewanie , modlitwy itp.?
  Proszę o odpowiedź.

  • gotuj zdrowo

   Witaj Elizo, nasze turnusy są prowadzone w duchu chrześcijańskiej atmosfery i według holistycznej koncepcji zdrowia według św. Hildegardy;-) Ale rekolekcje nie są obowiązkowe, chociaż w grupie fajnie jest przeżywać ten czas na wspólnej modlitwie;-) Zapraszamy!

 20. Ewelina

  Witam,
  czy post jaglany będzie bezpieczny dla osoby z chorobą Hashimoto? Niejednokrotnie spotkałam się z opinią, że kasza jaglana jest zakazana w tej chorobie z uwagi na zawartość związków hamujących produkcję hormonów.
  Będę wdzięczna za opinię.
  Pozdrawiam

  • gotuj zdrowo

   Ewelino, zawarte w kaszy znikome ilości goitrogenow neutralizują się podczas gotowania, mam Hashimoto od ponad 15 lat wcinam od wielu lat jaglankę i mam się wspaniale;-) Nie samą kaszą człowiek żyje;-) Trzeba dietę detoksykacyjną urozmaicać, a program jaglany detoks ma dodatkowo wiele innych zbóż jak ryz pełnoziarnisty, komosa ryżowa, czy nawet niemodyfikowany orkisz dla osób, które dobrze tolerują gluten…Ściskam!

 21. Justyna

  Panie Marku, czy całość wyżywienia na wyjeździe jest bezglutenowa, tj. czy osoba z celiakią może uczestniczyć?
  Pozdrawiam,

 22. Ewa

  Panie Marku, czy detoks jaglany pomoże na leniwe jelito? Próbowałam już i błonnika i siemię lniane i innych specyfików i nic nie działa, w ogóle nie mam potrzeby by pójść do toalety przez wiele dni. Niestety wyjazd na turnus jest dla mnie finansowo nierealny, jak mogę sobie pomoc w domu ? Bardzo o paradę. Pozdrawiam

 23. Iwona

  Witam, czy przewiduje Pan jeszcze jakieś dodatkowe turnusy w tym roku? Pozdrawiam

 24. Magdalena

  Witam! Na kiedy przewidujecie informacje o kolejnych warsztatach (są informacje tylko o tych do maja)? Czy planujecie coś w okolicach Szczecina / Poznania / Wrocławia lub okolic Z góry dziękuję!

 25. Karolina

  Witam. Właśnie kupiłam ksiazkę „Jaglany detoks’. Jestem oczarowana wiedzą i wiadomościami. Mam jednak pytanie, które z uwagi na mój obecny stan (jestem w ciąży) mnie nurtuje. Dlaczego ciąża wyklucza z udziału w jaglanym poście i czy będąc w stanie błogosławionym można spokojnie jeść kaszę jaglaną? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam. Karolina

 26. sasia

  Panie Marku, czy detoks jaglany może spowodować zniknięcie torbieli na nerkach? Kolejna rzecz, czy może on spowodować mniejsze ukrwienie mięśniaków macicy (tak określił to mój gin na ostatniej wizycie)?

  • gotuj zdrowo

   Post na wodzie właściwie przeprowadzony pod kontrolą lekarza może się do tego przyczynić…Jaglany detoks może wspierać proces leczenia…Ściskam!

 27. Beata

  Marku,
  bardzo dziękuję za post jaglano- Hildegardowy w Jaworzu. To był wspaniały czas detoksu i modlitwy… Już nie wyobrażam sobie śniadania bez jaglanki albo pysznej warzywnej zupki:):)
  Pozdrawiam serdecznie. Beata

  • gotuj zdrowo

   Beatko, jak tęsknię za tamtym czasem, ciesze się ze byłaś z nami;-) Ściskamy!

 28. ania

  ok . jeszcze nurtuje mnie pytanie dlaczego podczas karmienia piersią post jaglany jest nie wskazany/?

  • gotuj zdrowo

   Aniu, post jaglany nie zawsze jest wskazany gdyż wyklucza drób i ryby, które są dopuszczone w detoksie jaglanym, ten temat diety detoksykacyjnej dla młodej i karmiącej mamy opisałem w najnowszej książce „Jaglany Detoks – kolejny krok” Ściskam!

 29. Justyna

  Panie Marku mam pytanie czy przy niedoczynności tarczycy są jakieś przeciwwskazania do detoksu jaglanego czy w ogóle jedzenia kaszy jaglanej? Pozdrawiam

  • gotuj zdrowo

   Nie ma przeciwwskazań;-) na temat jaglanki w chorobie tarczycy pisze w nowej książce…

 30. Justyna

  Dziękuję za odpowiedź-właśnie czytałam ostatnio o nowej książce. Na pewno kupię -wszystkie pozostałe mam i sa dla mnie wielką inspiracja. Dziękuję

 31. henryk

  Panie Marku.Czy przy pańskiej pomocy jest możliwość pomocy kobiecie w wieku 67 lat z rozpoznaną białaczką B?
  Jeszcze nie wszczęto chemio- czy radioterapii.
  Pozdrawiam
  Henryk

  • gotuj zdrowo

   Drogi Henryku, proszę o kontakt mailowy, postaram się pokierować…jaglanydetoks@gmail.com

 32. Joanna

  Panie Marku, dziękuję za kolejny krok! Mam pytanie, jestem w 9 tygodniu ciąży, przed zajściem stosowałam płukanie ust olejem, kilka razy w tygodniu, czy w ciąży nadal można tak robić?

 33. Marta

  Witam,
  znalazłam w pierwszej książce sposób odżywiania dla siebie, wszystkie dolegliwości ze strony układu pokarmowego minęły. Było tak źle, że dobrowolnie zrobiłam sobie gastroskopię…co masażu relaksacyjnego nie przypomina…Po mniej więcej tygodniowym detoksie, wróciłam do polskiej kuchni, dolegliwości wróciły i tylko upewniłam się, że nie warto robić przerw…nasza polska kuchnia jest pyszna, uwielbiam ją, ale co z tego, kiedy jest tak uboga i ciężka… Jedząc kaszę na śniadanie uświadomiłam też sobie, że jestem modnie uczulona na gluten…Wszędzie gdzie jestem mówię o Panu, książce i kaszy…dziękuję. Pozdrawiam serdecznie! 🙂

 34. Alicja

  Właśnie przeczytałam, że turnusy nie są dla osób bardzo otyłych, gdzie nadwaga przekracza 30% właściwej wagi. Czyli jeśli ja ważę np 100kg lub troche więcej przy wzroście 163cm to nie mogę brać udziału w turnusie? Dlaczego?
  P.S. Mam 2 Pana książki i są rewelacyjne a jaglany detoks w smaku i odczuciach fizycznych wprost GENIALNY!!!

  Pozdrawiam

 35. Alicja

  Witam, niestety nie mam mozliwosci odbycia turnusu alechcialabym sir dowiedziec w jaki sposob, mozna przeprowadzic lewstywe z kawa wdomu. Tzn mamsprzetalenie wiem jak czesto, so jakiego przepisu i jaka pojemnosc lewatywy z kawy stosowac w moim przypadku( nie choruje na raka) . Czy moze by przeprowadzic tylko wieczorem, jak dlugo?chciqalabym ja przeprowadzic rownoczesnie and jaglanym postem, gdyz czuje sie zle. Ciagle zmeczenie,(po 7 godz snu budze sie zmeczona) wzdecia, uczucie ciezkosci, brak check do dzialania, ciezkie I zamykajace sie powieki I problem z koncentracja I do tego problemy z wyproznieniem.
  Pozdrawiam

 36. zainteresowany

  Witam,
  czy nerwica natręctw jest przeciwwskazaniem do udziału w turnusie?
  Dodam, że pracuję zawodowo, nie mam przeciwwskazań do aktywności społecznej itp
  Pozdrawiam 🙂

 37. Wiola

  Dlaczego dna moczanowa jest przeciwskazaniem do postu jaglanego ?

 38. Nina

  Dlaczego cukrzyca typu I jest przeciwwskazaniem do postu? Mój mąż ma taką cukrzycę i wszystko co jest zawarte w przepisach na co dzień jada.

 39. Anna

  Ostatni turnus w Bukowinie był cudownym czasem spędzonym z Bogiem i wspaniałymi ludźmi. Pyszna kuchnia, piękna pogoda, spokój i czas na przemyślenia. Do tego wspaniałe porady i wykład Marka. Dziękuję za cudowny tydzień i lepsze samopoczucie.

 40. Monika Szczepanik

  Mam Hasimoto i czytałam, że kasza jaglana nie jest wskazana przy tej chorobie.
  Z Pana postu wynika, że jest inaczej. Mogę prosić o skomentowanie tej rozbieżności?
  Myślę o detoksie, ale nie jestem przekonana czy rzeczywiście kasza jaglana w tym wypadku jest dobrym rozwiązaniem.

  • gotuj zdrowo

   Wszystko opisuje dokładniej w mojej książce Zatrzymaj Hashimoto;-) Polecam lekturę…

 41. Anna

  Szanowny Panie Marku,
  Jest Pan „orędownikiem” kaszy jaglanej i jednocześnie jest Pan dietoterapeutą I stopnia medycyny naturalnej św. Hildegardy. Zastanawia mnie jak godzi Pan w jednej osobie zachwyt nad kaszą jaglaną i jej prozdrowotnymi właściwościami z opinią św. Hildegardy na temat tej kaszy, którą Święta opisuje, że „raczej przypomina chwast, a spożywanie go nie jest dla człowieka zdrowe”. Jaką wiedzę otrzymują uczestnicy postów jaglanych, a jaką uczestnicy rekolekcji ze św. Hildegardą, na których prowadzi Pan wykłady? Liczę na Pana odpowiedź, bo bardzo mnie to frapuje 🙂

  • gotuj zdrowo

   W czasach św. Hildegardy nie było tylu nietolerancji na gluten, a orkisz był niemodyfikowany jak obecnie…Nie zmienia to faktu, że orkisz jest bardziej odżywczy od jaglanki, lecz w wielu przypadkach kasza jaglana jest bardziej skuteczna;-) Nie wylewajmy dziecka z kąpielą…

 42. Agnieszka

  Dzień dobry Panie Marku, jesteśmy po lekturze Pana dzieła „Jaglany detoks”, chciałabym zastosować post Jaglany. Czy ma Pan dostępny gdzieś przykładowy tygodniowy jadłospis z listą zakupów?

 43. Marianna

  Uwielbiam Pana bloga. To chyba jedyny taki w swoim rodzaju, który łączy tak pięknie duchowość z gotowaniem. Podobnie jak książki 🙂 Pozdrawiam.

 44. ELA

  Drogi Panie Marku!
  Nie mieszkam na stałe w Polsce ale przyjeżdżam co roku na wakacje.Jestem ograniczona w wyborze miesiąca,zawsze jest to lipiec lub sierpień.Dlatego bardzo chciałabym poznać daty warsztatów właśnie w tych miesiącach.Z góry bardzo dziękuję.

 45. Elżbieta

  Witam Panie Marku – mam kilka Pana książek. Dobrze się je czyta, ale mam troche mieszane uczucia. Propozycje Pana posiłków są często oparte na produktach spoza naszego kraju, są górnolotne i nie na każdą kieszeń. Wielu naprawdę nie stać na to. No i główne moje pytanie. Twierdzi Pan, że kasza jaglana odkwasza, a Przewodnik odkwaszania organizmu Autor: Brown Susan E., Trivieri Larry Jr twierdzi inaczej – zakwasza w stopniu lekkim, ale jednak zakwasza? – pozdrawiam

  • gotuj zdrowo

   Wychodząc na przeciw wydałem właśnie nową książkę Jaglany detoks Przepisy – z łatwo dostępnych produktów;-) Polecam!

 46. Maja

  Drogi Panie Marku,
  w jaki sposób można skontaktować się z Panem w sprawie konsultacji dietetycznych? Wiem, że ma Pan pewnie kolejki potrzebujących, ale odważę się zapytać 🙂 . Przestudiowałam prawie wszystkie Pana książki, tworząc własną bazę danych dotyczących diety w chorobie, na ktora cierpię,dodatkowo stałam się Ministrem Zdrowia mojej rodziny:-). Mam jednak jeszcze wiele pytań, choroba niestety dalej daje o sobie znać.

  Z poważaniem Maja

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.
Required fields are marked:*

*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing