"Czyż życie nie znaczy więcej niż pokarm" (Mt.6,25)

Makrobiotyczny napój ze słodkich warzyw z kurkumą
Napoje i napary

Makrobiotyczny napój ze słodkich warzyw z kurkumą

Ten napój polecam osobom zmagającym się z refluksem i jelitem drażliwym oraz wszystkim wyziębionym. Jeżeli planujesz detoks w chłodniejsze dni, pij ten napój jak najczęściej. Regeneruje śluzówkę układu pokarmowego, gdyż zawiera sporo prowitaminy A, czyli beta-karotenu, odpornej na proces gotowania. Warzywa nie nadają się zbytnio do spożycia, ale po ostudzeniu możesz ich użyć jako zagęstnika do pasztetów warzywnych.

Składniki

  • 1 szklanka pokrojonej marchewki;
  • 1 szklanka pokrojonej dyni;
  • 1 szklanka pokrojonej pietruszki;
  • 1 łyżeczka mielonej kurkumy lub 2 cm świeżej;
  • 1 liść laurowy (opcjonalnie);
  • mała szczypta soli himalajskiej (opcjonalnie).

Przygotowanie

Warzywa wrzuć do garnka, zalej wodą (ok. 1½ litra), dodaj kurkumę, liść laurowy i sól. Gotuj przez 30–45 minut na małym ogniu. Przecedź.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Leczo z kaszą jaglaną à la kuskus

Leczo z kaszą jaglaną à la kuskus

Kasza jaglana z leczo to bardzo prosta w przygotowaniu potrawa, która doskonale pasuje do kuchni detoksykacyjnej. Jeśli źle trawisz…

Czytaj więcej

Bezglutenowy chlebek bananowy z kardamonem

Mam słabość do chlebka bananowego, choć nie jadam go często. Lubię go zabierać w podróż. Jest sycący i naturalnie słodki,…

Czytaj więcej

Komosa à la neapolitana z pastą warzywną i oliwkami

Ten niezwykle prosty przepis inspirowany kuchnią włoską to doskonały pomysł nie tylko na kolację czy lunch. To również…

Czytaj więcej
Sałatka z fenkułem, burakiem i łososiem w sezamie

Sałatka z fenkułem, burakiem i łososiem w sezamie

Uwielbiam tę sałatkę. To istny wulkan właściwości odżywczych i świetny pomysł na kolację po detoksie. Jeżeli planujesz detoks z udziałem…

Czytaj więcej

Ta strona używa plików cookies. Kontynuując przeglądanie tej witryny, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie.